Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Prośba o opinię o spalaniu mojego 1.9 TDI AFN


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki każdemu z osobna za odpowiedzi, będę powoli szukał przyczyny/przyczyn pijaństwa mojej Niuni :)

Czy ktoś mógłby powiedzieć ile mój silnik powinien palić na biegu jałowym na zimnym silniku (zaraz po uruchomieniu) w temperaturze otoczenia około minus 2 stopnie?

Jak masz Vag to sobie poszukaj ..Teraz nie pamiętam gdzieś to widziałem spalanie L/godz Nie patrzyłem w temperaturze -2 ale w + (mam garaż ) mnie pokazywało coś około 0,4l / godz.

Może ktoś dokładnie Ci podpowie gdzie szukać tego ...ale tak mniej wiecej tak to wyglada u mnie ..

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. A właśnie znalazłem, wskazanie spalania w kanale 15 Engine. Dziś po pracy sobie sprawdzę ile spala na ciepłym, a jutro rano ile na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A ile Twoje auto spala w normalnych warunkach?

Ja nie mam ciężkiej nogi ...Czasem tylko przyłożę dobrze do pieca ,nie mam za bardzo warunków do takiej jazdy ..Natomiast u mnie spalanie jest na poziomie poniżej 6 l /100 km Widzę to przy tankowaniu ....

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja dodatkowo rano jak odpalam furę to ruszam dopiero po 10 - 15 minutach i wtedy silnik jest zimny po nocnym postoju (podobnie wieczorem po pracy). Takich coldstartów mam tygodniowo minimum 5. Podejrzewam, że w taki sposób nietrudno jest spalić co najmniej dodatkowy litr paliwa.


Jak sobie tak liczę, że jeśli silnik spala np. 0,8 l/h na zimno, to 5 coldstartów trwających po 15 minut każdy kosztuje mnie równo litr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...