Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położenia wałka rozrządu


balakmeister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy :)

Mam wielki i uciążliwy problem :/ Dzisiaj odebrałem Aurelkę od mechanika,wymieniany był czujnik halla.Mimo wydania 500zl Zadowolony wsiadam do auta,odpalam i jade... Po chwili szlak mnie jasny trafia. Takie objawy jak mulenie auta czy odcinka przy 5000 tys/obr nie ustaly,auto jezdzi dalej jak jeździło. Czy usuniecie błedu z komputera,pomoże ? Panowie ja już na prawdę nie wiem co mam robić,boje sie nawet ciągnik wyprzedzić...

Ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim diagnostyka. Jaki był powód wymiany halla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy jak właśnie zwiększone spalanie,wielki muł i odcinka przy 5000obr. Pojechałem do diagnosty i wyskoczył właśnie bład tego czujnika. Sygnał ciągły,nieprawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halla może działać prawidłowo. Może być przestawiony rozrząd lub nieprawidłowo zamontowany czujnik, uszkodzona wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to może być np.Wydarta krzywka wałka albo szklanka dziurawa ? Z tego co wiem te modele mają problem ze smarowanie o czym się sam przekonałem. Jakiś czas temu miałem zawalony smok o czym nie wiedziałem,po przejechaniu 60km spadła mi moc,auto zaczęło klekotać jak diesel (nie obrażąjąc) i stanęło w miejscu,nie miał siły się ruszyć. Postał dwa dni odpaliłem go i powoli pojechałem na warsztat zdjąć miskę i wyczyścić smok.. Był on tak uwalony,że nie było prawie wog przepływu oleju..
I tak teraz myślę czy przez tam tą sytuację nie stało się coś z elementami na wałku. Jest to możliwe ? Co do rozrządu to przy wymianie halla,pasek był wymieniany to mechanik przy ustawianiu raczej by to zauważył :) No ale z drugiej strony to tylko człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ciśnienia oleju się nie świeciła? Szklanki nie miały oleju dlatego tak klekotał u mnie było to samo jak padła pompa. Wymieniłem szklanki choć były całkiem ok. W takim przypadku pierwsze co najbardziej dostaje to panewki na wale. Jeśli teraz nie klekocze to bym się tym nie przejmował. Ja obstawiam rozrząd a pierwsze co to podłączyć komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diagnosty jadę na dniach :) Kontrolka się świeciła no ale musiałem jakoś dojechać do domu :/

Noo okej,podepnę pod kompa i się zobaczy choć po tym zdarzeniu jak byłem to był błąd przepustnicy i właśnie halla więc wątpie żeby jakieś nowe błędy wyskoczyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliła Ci się kontrolka ciśnienia oleju i jechałeś na tym do domu? No chłopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...