Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzyt po dodaniu gazu w BFB


szymipeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od jakiegoś czasu słyszę w swoim aucie około półsekundowy zgrzyt +/- sekundę po dodaniu gazu. Słychać to raczej tylko na rozgrzanym silniku. Dźwięk jest stosunkowo cichy, da się go wychwycić jedynie gdy nie ma żadnego hałasu, jednak jest bardzo nieprzyjemny jakby chcieć wbić bieg bez sprzęgła. Ostatnio wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów i mechanik powiedział, że napinacz już swoje wyjeździł. To fakt, z rana słychać go tak przez sekundę i przy normalnej pracy silnika delikatnie już też, czy to on może wydawać taki dźwięk w momencie dodania gazu? Dodam, że dźwięk jest tylko w czasie jazdy. Na biegu jałowym ani razu go nie usłyszałem(sprawdzałem). Auto trzyma moc, w chwili dźwięku nic dziwnego się nie dzieje, normalnie przyspiesza. Czy macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to napinacz lub wyciągnięty łańcuch. Rozumiem że jeździsz z odpowiednim stanem oleju? Ciśnienie oleju też w normie?

Czasami zdarza się tak że to zapchane sito w napinaczu powoduje takie zachowania ale nie mogę Ci tego zagwarantować że to akurat to.

Innymi słowy jak już słychać zgrzyty podczas przyśpieszania to szukałbym już winowajcy takiego objawu ponieważ może się to skończyć tragicznie.

pzdr.

Edytowane przez kaman5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju w normie, ciśnienia nie sprawdzalem. Juz słyszałem tyle możliwych wersji, ze ciezko mi określić winowajcę. Raz, ze to napinacz, raz ze obudowa turbo wchodzi w rezonans, raz ze wiatrak chłodnicy, raz ze alternator tez moze takie cos robic.. i nie wiem jak to dokładnie sprawdzić bo jest tylko w czasie jazdy, na postoju nie ma mowy zeby sie pojawiło

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobra, nagrałem filmik. Dźwięk jest tylko na 100% nagrzanym silniku i tylko gdy lekko wciskam gaz. Gdy daję w podłogę albo nawet do połowy dźwięku nie ma. Na postoju nie ma go wcale, sprawdzałem kilkanaście razy, a jak tylko się ruszy od razu wraca W opisie filmu sekundy, w których ten dźwięk słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkam-m1 napisał:

Witam.  Czy udało się ustalić co było przyczyną zgrzytu? Mam to samo w a3 8l 

Cześć, tak, był to napinacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymipeo napisał:

Cześć, tak, był to napinacz 

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...