Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie sprężarki klimy


gachia77

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Problem jest taki:

Gdy włączam klime zaczyna coś buczeć/szumieć. Podejżewam, ze jest to lozysko sprezarki. Samochód tez zauwazalnie slabnie. Co o tym myślicie?

Powinieniem wymienic same lozyska czy kompleksowa regeneracja sprezarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na sprzęgło magnetyczne to na zgaszonym silniku sprawdź ręką czy tarcza sprzęgła się swobodnie obraca. Powinno się udać bez wielkiego oporu. Inaczej kompresor out.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obserwowalem zachowan pod maską. Raz tez zapiszczał pasek. Ja obstawiam, ze sprezarka juz zajechana co za tym idzie - opór i buczenie. Chce jeszcze Was dopytac, bo moze ktos mial tak samo.

Klimatyzajca natomiast pracuje wlasciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obserwowalem zachowan pod maską. Raz tez zapiszczał pasek. Ja obstawiam, ze sprezarka juz zajechana co za tym idzie - opór i buczenie. Chce jeszcze Was dopytac, bo moze ktos mial tak samo.

Klimatyzajca natomiast pracuje wlasciwie.

Więc jeśli działa dobrze, to w tym nie doszukiwał bym się problemu. Sprężarki z tego roku, są na prawde dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Buczenie i osłabienie samochodu po wlaczeniu klimatyzacji. Klimatyzacja chłodzi, ale buczy sprezarka i samochod jest slabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Buczenie i osłabienie samochodu po wlaczeniu klimatyzacji. Klimatyzacja chłodzi, ale buczy sprezarka i samochod jest slabszy.

No to co ja mam ci poradzić że czujesz te obciążenie. Jak ja w swoim 1.9 tdi afn, czuje jak sprężarka obciąza silnik, i na wyprzedzanie ją wyłączam, bo tak obciąza silnik. A to diesel, to co się dziwisz. W benzynie tym bardziej się to czuje. Przyzwyczajaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim tokiem myślenia jakby łożysko w kole buczało/szumiało czy zwiększył się opór, to kazałbyś sie przyzwyczaic i jeździć, bo przecież się kręci -.-

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady, to proszę o pomoc.

Do serwisu klimy wybieram się na wiosne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim tokiem myślenia jakby łożysko w kole buczało/szumiało czy zwiększył się opór, to kazałbyś sie przyzwyczaic i jeździć, bo przecież się kręci -.-

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady, to proszę o pomoc.

Do serwisu klimy wybieram się na wiosne.

Pozdrawiam

Jak cię nie satysfakcjonują porady przez internet. Jedz do aso, i nie zaśmiecaj forum. Bo ja mam ci powiedzieć z twojego wypierdziałego opisu. O tak, 3 tłok w sprężarce ci daje taki opór. Musisz go wymienić. To pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zycze sobie wiecej twoich postow w tym temacie, bo one nic nie wnoszą. Ignorowanie awarii, to zadna dobra rada. Oczekuje wypowiedzi ludzi, ktorzy byli w podobnej sytuacji.

Koniec zbednego gadania, co za tym idzie nabijania sobie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...