Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Dziwny dźwięk przy hamowaniu


Tobi_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanko tylko nie wiem za bardzo jak to określic, otóz jak dojezdzam do skrzyzowania i jeste czerwone swiatło no to wiadomo ze hamuje i w tym momencie slysze taki dziwny jakby metaliczny dzwiek- w momencie jak naciskam pedał hamulca... troche mnie to dziwi bo nowe auto dopiero przejechane mam 6 tys. km (model A4 B8). Czy poprostu nie wyrobily sie jeszcze klocki hamulcowe czy co to moze byc jak sądzicie czy to ustąpi? ( a własnie zauwazylem ze ostatnio coraz glosniej slychac ten meteliczny dzwiek ) czy przejmowac sie tym czy to minie po jakims czasie moze?

bardzo dziekuje za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm a moze jest ślisko na drodze i jak hamujesz to poprostu się włacza ABS :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze to by bylo normalne ze tak musi byc?

no ale to jest taki metaliczny dzwiek to chyba nie powinno go byc przy wlaczaniu sie ABS :confused4:

po 6 tys. km to juz klocki powinny sie ulozyc odpowiednio chyba co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanko tylko nie wiem za bardzo jak to określic, otóz jak dojezdzam do skrzyzowania i jeste czerwone swiatło no to wiadomo ze hamuje i w tym momencie slysze taki dziwny jakby metaliczny dzwiek- w momencie jak naciskam pedał hamulca... troche mnie to dziwi bo nowe auto dopiero przejechane mam 6 tys. km (model A4 B8). Czy poprostu nie wyrobily sie jeszcze klocki hamulcowe czy co to moze byc jak sądzicie czy to ustąpi? ( a własnie zauwazylem ze ostatnio coraz glosniej slychac ten meteliczny dzwiek ) czy przejmowac sie tym czy to minie po jakims czasie moze?

bardzo dziekuje za opinie

Mam dokładnie to samo. Jak dojeżdżam do skrzyżowania to hamulce wydaję metaliczny dźwięk, po prostu piszczą. Ale dzieje się to tylko w niskich temperaturach. Jeżeli jest trochę na plusie to nie piszczą, jeżeli na minusie tak jak przy obecnej pogodzie - piszczą. Trochę to denerwujące w nowym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piszczące hamulce jest jedna rada (piszczące, nie chroboczące), kiedy nikt za wami i najlepiej z wami nie jedzie wcisnąć hamulec do podłogi, wówczas cienka warstwa szkliwa, które wytworzyło się od spokojnej jazdy ulega starciu i powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piszczące hamulce jest jedna rada (piszczące, nie chroboczące), kiedy nikt za wami i najlepiej z wami nie jedzie wcisnąć hamulec do podłogi, wówczas cienka warstwa szkliwa, które wytworzyło się od spokojnej jazdy ulega starciu i powinno być lepiej.

otóż to, spróbuj zrobić mały teścik z ostrym hamowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszek6 dzieki za info :) dobrze wiedziec ze nie tylko ja mam takie cos w B8 :)

mowicie ze ostre hamowanie.. ok zobaczymy...

dzieki za odp :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety w moim b8 jest dokładnie tak samo myślę ze winną są zbyt twarde klocki i dlatego piszczy. Ale to trochę wkurzające mając auto za tyle kasy dojeżdżasz do skrzyżowania hałasując jak pociąg zatrzymujący się przy peronie a ludzie nie widząc auta odwracają sie i myślą jaka padałka podjechała :wallbash::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może podjechać do ASO wiadomo że okładziny cierne nie podlegają gwarancji :gwizdanie: ale spróbować można tym bardziej że nie jest to auto niskiej klasy i troche komfortu by sie przydało :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...