Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB - rzuca silnikiem, spadają obroty


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie

Ostatnio miałem większy "serwis" i wrzuciłem trochę nowych gratów (m. in. rozrząd, poduchy silnika). Mechanik powiedział, że wymienił też przy okazji cewkę (nie wiem na co)

Zrobiłem kilka krótkich tras może koło 50km i poczułem dziwne stukanie. z początku miałem wrażenie, że to podczas hamowania, ale na światłach szybko doszło do mnie, że kiedy stoję to również się powtarza.

Problem jest taki, że co kilka-kilkanaście sekund mocno telepnie silnikiem, czuć to mocno w aucie (nawet odgłos taki głuchy jakbym miał odpaloną jakąś tubę bassową). Podczas kolejnej trasy do pracy zauważyłem, że podczas tego telepnięcia spadają obroty (wskazówka leci około ~50 w dół).

Domyślam się, że nie jest to problem z poduszkami bo silnik wtedy latałby cały czas a nie co dłuższą chwilę. Podpinałem komputer - nie ma żadnego błędu. Gdzie szukać problemu?

Póki co mogę zrobić jakieś statyczne logi (którym grupom się przyjrzeć?). Jak będzie trzeba to dynamiczne za kilka dni się postaram.

Co może być problemem? Zapłon?

----------------------------

/Edit


Ok dzisiaj chciałem robić adaptację przepustnicy więc zabrałem kompa i podczas jazdy zaczął szarpać - zaświecił się(i gasł) check

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
P0302 - 001 - Upper Limit Exceeded

Czyli to może być jednak zapłon.

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy są jak jest uszkodzony zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowego. Sprawdź go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wymieniona cewka to na którym cylindrze?

bo na drugim wypadają zaplony

Poprzedni właściciel? opisał stare cewki. Wg numerków wymienił mi 3 cewkę na bosha.

Teraz pytanie czy opisane są tak jak powinny

od grilla w górę 1, 2, 3, 4 przy kabinie

Tak jak na tym zdjęciu:

http://blog.europaparts.com/app/wp-content/uploads/2014/12/audi-a4-b7-2-0t-coil-pack-replacement-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy są jak jest uszkodzony zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowego. Sprawdź go.

ten 035103245G ?

foto: http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/148485_x600.jpg

Dzisiaj już jestem ugadany z mechanikiem wieczorem na chwilę do niego zajadę i niech sprawdzi cewkę, świece i kable ;)

Na auto jest jeszcze akcja z cewkami, ale wszystkie mam chyba z końcówką "R" a przez telefon powiedzieli mi, że te są już poprawione i nie podlegają akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...