Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRE]2.0tdi CHECK ENGINE nie wiem co mu jest


jawor369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 2.0tdi, kod BRE. 2006 rok. Mam pewien problem, zapalił mi się CHECK ENGINE. Nie wiem co mu jest. Auto ma moc, dymić nie dymi, czasami jak mu depnę przykopci, ale to norma po mapie. Jeżdżę dynamicznie. Ostatnio robiłem diagnostykę, wartości na wtryskach były jak z fabryki. :decayed:

Nie mogłem wejść w kanał z Dpfem, nie mogłem nic tam odczytać, bo go nie ma. Dodam też, że auto na wolnych szarpie, ale obwiniałbym poduszkę lub troszkę źle ustawiony wałek, co było z resztą widać, lecz jeżdżę tak od początku i nie było żadnych problemów. Mogę jeszcze napisać, iż ostatnio na wolnych, gdy na odpalonym silniku suszyłem auto, wydech < na ciepłym> chodził, jakbym miał przelot.

Nie wiem co robić, gdzie szukać. Diagnostyka, wiem, podstawa ale nie mam teraz jak jej zrobić a nie chcę z tym badziewiem na liczniku jeździć. Pomocy? :mellow:

Edytowane przez jawor369
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka sama nie zgaśnie -komp kasowanie błędów tylko i wyłącznie - allegro kup sobie skaner diag.za 100zł do odczytu błędów, kasowania błędów i przeglądów.podlaczasz zczytujesz- a tak to.mozna wróżyć z fusów...nikt ci nie doradzi konkretnie, moje gdybanie -egr - chyba że dpfa ci usówał w ecu jakiś cioł i się okaże że nie będziesz miał żadnego błędu po podłączeniu komputera z racji że gość z programu wywalil tabele błędów-czego na forum było multum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam, komputer się wysrał :/ Dobra, poczekam do tego weekendu, zrobię skan vagiem i się odezwę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...