Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


mundus131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam spory problem z moją A4 B5 1.6 ADP

Problem dotyczy odpalania. Zaczęło się tak: wieczorem wyjechałem do garażu a gdy rano próbowałem odpalić, nie chciała, nadmienie że wcześniej z odpalaniem nie było problemu. Próbowałem, próbowałem i w końcu odpaliła, gdy już odpaliła działa bez zastrzeżeń, po zgaszeniu jej znowu ten sam problem, jak odpaliła to chodziła na 300-400 obrotach ale po n-tym razie zapaliła i znowu chodziła bez problemu i tak w kółko. Doradzono mi abym wymienił pompę paliwa wiec tak uczyniłem, lecz to nie pomogło.

Po dwóch dniach stania odpaliła za pierwszym razem a za kolejnym już nie. Wymieniony został także czujnik Halla,a w lipcu przewody zapłonowe i świece,nadmienie że komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Co jest tego przyczyną? Czytałem już wile wypowiedzi na ten temat, ale nigdzie jie znalazłem konkretnej odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam dokładnie to samo u siebie od 2ch lat. Zresztą od wczoraj mam auto uziemione bo pomimo kręcenia silnik nie odpala. Pompa mogła być wymieniana. Ja też wymieniałem i u mnie zarówno na starej i nowej pompie (używana) przewód odpływowy był wrzucony luzem do baku. Widziałem na zdjęciach tych pomp, że w oryginalne ten waż odpływu jest zakończony jakimś klipsem. Być może jest w nim jakiś zaworek zwrotny i on utrzymuje cisnienie paliwa na listwie wtryskowej. Problem z porannym rozruchem jest bardzo powszechny u nas. Może w znacznej części przypadków winny jest ten waż odpływowy i zapowietrzanie się układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu jak już odpali to chodzi bez problemu, nie zacina sie nie słabnie moc. Czy winny może byc immo, bo kluczyck jest lekko zdarty.

Dodam jeszcze że wymieniłem cewke zapłonową oczywiście na używaną bo nowej nie widziałem sensu kupować, lecz poprawy nie było. Tak sobie myślę że skoro za n-tym razem już odpali i pracuje bez zastrzeżeń to może winna jest elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...