Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby zasięg kluczyka


johnnythebest

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:

Mam problem z zasięgiem kluczyka z pilota. Mianowicie czasami jak stoję ledwo dwa metry od auta to się otworzy, dzisiaj natomiast stałem z tyłu auta żeby otworzyć bagażnik to dosłownie za trzecim naciśnięciem przycisku otworzyło się auto. Najszybciej łapie kluczyk jak stoję od strony kierowcy. Zastanawia mnie co jest nie tak, z tego co wiem otwieranie auta z pilota kluczyka można zrobić z kilkunastu metrów a ja mam problem z dwóch trzech metrów a nawet i jednego :facepalm:

Co najlepsze to baterię wymieniłem na nową i nic się nie polepszyło...

Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki zasięg pilota to zaleta a nie wada. Kiedyś Audi stosowało porty podczerwieni, ale wtedy nie było zmiennych kodów. W Twoim roczniku ograniczano zasięg pilota żeby nie dało się go odczytać przez niepowołaną osobę. Taka jest moja wiedza na ten temat, może ktoś ma inne zdanie.

Aha a co do tego że łapie za którymś razem (wydaje mi się że tu jest przyczyna) to kluczyk jest już wyrobiony, a dokładniej przyciski w nim. Możesz kupić inny i przełożyć pastylkę immo, jak zakodować sam kluczyk jest opisane dokładnie z video przez kolegę z klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm o tym to nie słyszałem. Znajomy w swojej B6-stce z 2002r. chyba nawet z 20m potrafi otworzyć samochód. Sprawdzę jak z drugim kluczykiem sprawa wygląda, tzn z tym klikaniem czy to może być faktycznie wina wyrobienia przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obydwa piloty działają tak samo (słaby zasięg) to szukał bym winy w mk,sprawdź czy nie dostała się do  niego woda.Mam auto z 2002r i też z bliska mi tylko łapie ,parę razy udało mi się otworzyć z odległości 10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że gdzieś już był poruszany ten problem, wprowadziłem w błąd. Otwieranie i zamykanie komfortowe działa z 2 metrów, a normalne otwieranie drzwi powinno działać o okolicach 10-20 metrów. Tutaj masz wątek:

https://a4-klub.pl/topic/222145-zasieg-pilota-problem-rozwiązany/

 

Udało mi się link-a zamieścić w nowym forum jest to trochę bardziej skomplikowane :), ale się udało

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...