Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bierze olej i coś się tłucze (łancuch?)


rafalinsky1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch tygodni posiadam audi a4 b6 1.8t 163km (2002r). Skrzynia automat.

Zamierzam zrobić generalny remont, ponieważ bierze mi olej, około 1l na 4tysiące (castrol 5w30). Turbina i silnik bez widocznych wycieków. Silnik nie kuleje, pracuje równo, ma minimalny problem z odpalaniem, ale nie jest źle. Czasem czuć olejem, jak mu się depnie, ale nie zawsze. Naczytałem się masę tematów o tym i może być to turbo, uszczelniacze zaworowe lub pierścienie. Da się sprawdzić która z tych rzeczy jest winowajcą? Dodam, że nie widać niebieskiego dymu z wydechu.

Wymieniając łącznik elastyczny mechanik zwrócił mi uwagę na to, że tłucze mi się łańcuszek rozrządu... Masakra, pasuje wymienić, bo poprzedni właściciel tego nie zrobił, choć rozrząd wymieniony 5 tysięcy temu. Przebieg 260 tysiecy.

 

Dlatego planuje zrobić to wszystko w jednym czasie, jeśli już silnik ma być rozgrzebywany.

Prośba do osób, które miały podobne problemy i udało im się to naprawić o jakieś info bo nie chce niepotrzebnie wymieniać tego co dobre.

 

Jeśli ktoś ma namiary na mechanika w Krakowie lub okolicach, który zna się na tych silnikach (audi,vw) będę ogromnie wdzięczny, bo większość mechaników to tylko się nadaje do wymiany oleju i klocków, a poświęcić komuś do roboty silnik to już grubsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się temat rozwiną? Jestem w identycznej sytuacji i właśnie nie chciałbym się naciąć na niepotrzebne naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...