Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzęgło i koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym bym się dowiedzieć jak zdiagnozowac wyeksponowane sprzęgło? Posiadam audi a4 b8 2.7tdi Avant na zimnym silniku jak i na rozgrzanym przy ruszania odczuwam drgania i lekkie szarpniecia , czy jest to winna sprzęgła? Mam też problem z zamkiem od strony pasażera,  mogę otworzyć tylko od środka.  Później dzwi normalnie się otwierają od środka jak i od zewnątrz .

Opublikowano

Też miałem lekkie drgania podczas ruszania. To może być jeden z objawów kończącej się dwumasy, ale niekoniecznie.  Można te drgania wyeliminować dając trochę więcej gazu podczas ruszania  

Ewidentny koniec dwumasy był jak zaczęła podzwaniać na biegu luzem. Dzwonienie ustawało jak naciskałem pedał sprzęgła. Do objawów należało rownież jak jechałem na zimnym silniku na jedynce na niewysokich obrotach. Odczucie jakby półosie były krzywe. 

Po zmianie kpl sprzęgła objawy ustały, pozostało lekkie szarpanie przy ruszaniu, ale to kwestia dawkowania gazu. 

Pozdrawiam :)

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Jędrulawawa napisał:

Też miałem lekkie drgania podczas ruszania. To może być jeden z objawów kończącej się dwumasy, ale niekoniecznie.  Można te drgania wyeliminować dając trochę więcej gazu podczas ruszania  

Ewidentny koniec dwumasy był jak zaczęła podzwaniać na biegu luzem. Dzwonienie ustawało jak naciskałem pedał sprzęgła. Do objawów należało rownież jak jechałem na zimnym silniku na jedynce na niewysokich obrotach. Odczucie jakby półosie były krzywe. 

Po zmianie kpl sprzęgła objawy ustały, pozostało lekkie szarpanie przy ruszaniu, ale to kwestia dawkowania gazu. 

Pozdrawiam :)

Czyli tak jak się obawiałem dwumasa do wymiany ? dzięki za odp Pozdrawiam 

Opublikowano
5 godzin temu, Jędrulawawa napisał:

Po zmianie kpl sprzęgła objawy ustały, pozostało lekkie szarpanie przy ruszaniu, ale to kwestia dawkowania gazu. 

 po za tym to diesel, szarpanie zawsze będzie.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 22.01.2017 o 12:25, MatLandau napisał:

 Mam też problem z zamkiem od strony pasażera,  mogę otworzyć tylko od środka.  Później dzwi normalnie się otwierają od środka jak i od zewnątrz .

Miałem ten sam problem, podobno to częsta usterka. Pomogła mi wymiana zamka ze starym jak pamiętam nic nie da się zrobić a za dobry dałem około 100 zł 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.