Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach benzyny pod korkiem oleju


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Panie i Panowie mam pytanie czy jest to normalne, że korek od wlewu oleju ma zapach benzyny? Olej wymieniałem na nowy (Mobil 1 5w30) do tego wszystkie filtry. Wczoraj sprawdzałem poziom (zrobiłem około 1 000km) i wszystko jest ok, jednak po odkręceniu korka czuć na nim zapach benzyny. Nie odczuwam żadnych negatywnych efektów w samej jeździe, jednak czy to może być początek większego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam olej jak pachnie?

Gdyby przybywalo oleju i pachniało bezyna to pierścienie sie kończą, a tak to może dopiero początek problemu. 

Monitoruj stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie przybywa (wręcz przeciwnie bo po 1 000 kilometrów troszeczkę spadło). Silnik dogrzewany, jak już jadę to raczej zrobię minimum 20 kilometrów (jak się dogrzeje to również lubię wskoczyć na wyższe obroty :D). W przyszłym tygodniu będę u mechanika to podpytam o ten problem. Zasugerować mu może sprawdzenie konkretnych elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no generalnie w silnikach benzynowych dochodzi do rozcienczania oleju paliwem tylko sa to bardzo male ilosci wynika to  z konstrukcji

1l na 1000km to jeszcze miesci sie w normie wg. instrukcji

sprobuj przyuwazyc czy zrobil sie rzadszy ten twoj olej, moze tak jak kolega wyzej pisal zrobilo ci sie luzno na pierscieniach tlokowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest to najprawdopodobniej wina zbyt krótkich odległości. Ostatnio miałem okazję pojechać trochę dalej i problem z głowy. Jeżdżąc po mieście czuć było zapach benzyny na korku oraz na pojawiał się na nim osad (taka żółtawa maź). Przegoniłem auto do rodzinki (230 kilometrów) i korek czysty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tez mam czasami zapach benzyny pod korkiem oleju , robie czesto trasy 10-12km i tak czuc z pod korka a przy mrozach jest to bardziej odczuwalne w dluzszej trasie tego efektu nie ma , chociaz maz mi sie nie robi np

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...