Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bład 16395 - z czym to się je ??


greego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj tak z ciekawości podłączyłem sobie vag'a co by zrobić test ponieważ wczoraj wycieraczka tylnej szyby mi odmówiła posłuszeństwa ( jak się potem okazało wystarczyło wymienić dysze spryskiwacza przeczyścić mechanizm i poszło, pęknięta dysza sprawiła, że zebrał się jakiś kamień i zblokował wycieraczkę ), ale wracając do tematu.

Po przeskanowaniu pojawił mi się następujący błąd:

16395 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not reached ( over - advanced ) P0011-002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent.

Odnośnie samochodu:

A4B6 1.8T avant BFB - zagazowany

przeczytałem różne tematy na temat tego błędu i nie mogę nic dopasować do siebie.

Pod maską nic nie słychać, prócz jakiegoś paska który piszczy co jakiś czas delikatnie ( z przodu silnika ) albo jakaś rolka. Cykanie ale to wtrysków ( lpg ). Nie świeci mi się żadna kontrolka na desce. Auto nie straciło mocy. Odpala idealnie. Nawet przy -25 stopniach.  Nie szarpie. Nie ma spadków obrotów. Olej wymieniany jakieś 10k temu ( 5W50 mobil1 ).  Auto ma przejechane 208kkm nie kręcony. 

Moje pytanie brzmi : co mogę sprawdzić aby wykluczyć najgorsze ?? Co sprawdzić ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow super... to to ja już wiem, chodzi o to że mam ten błąd ale żadnych objawów co reszta.... więc o to się pytam, jutro sprawdzę ciśnienie oleju... coś jeszcze sprawdzić jakieś bloki vagiemitp. itd. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...