Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki dochodzące z tyłu auta .Pomocy


kazik1906

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-3 miesięcy w mojej b6 avant słychać dziwne stuki dochodzące jakby z bagażnika.poczatkowo myślałem,że coś mi lata po bagazniku więc wyciągnąłem wszystko i problem nadal występował.sprswdzilem koło zapasowe i dobrze jest dokrecone.stuki występują jak najeźdźam na dziury lub jak jadę po bruku to wtedy jest naprawdę mocne walenie.dzwiek jest taki jakby bagażnik był niedomkniety i uderza jadąc po nierownosciach.sprawdzalem go i nie ma luzów .Zrobiłem próbę z kolegą to nawet trzymał nogami bagażnik siedzac w nim i bicie i tak było więc to nie leży problem po jego stronie.jakies pomysły co to może być?Amortyzatory?Kolegą który siedział z tyłu mówił,że wydaje mu się ,że dźwięk dochodzi że środka ale jak nie bagażnik to co?Coś pod zderzakiem???,sam już nie wiem.strasznie te dźwięki są denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w b6 ale w a3 miałem  tak i takie stuki może powodować belka a raczej jej tuleje .....zabieg nie drogi i łatwy do sprawdzenia nawet na oko jak juz mocno "wali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłbym amortyzatory może odbój wypadł z gniazda ,może samo gniazdo jest do wymiany .Tam bym sprawdził

amortyzatory-tyl-tylne-audi-a4-b6-sedan-alt-myslowice-sprzedam-390373552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają u mnie amortyzatory tylne.czy to one mogą być powodem tego stukania?

IMG_20170205_110442_1486291729896.jpg

IMG_20170205_110459_1486289967598.jpg

Przegląd miałem 3 tyg temu i koleś na diagnostyce do nich się nie przyczepił .Według % mogę jeszcze na nich jeździć ale czy to rozwalenie w nich widoczne na foto może być powodem stuków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą. U ciebie po odboju zostało tylko wspomnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbój nawet jak go nie ma nie powoduje stuków , to jest tylko ogranicznik żeby auto za mocno nie siadło przy obciązeniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o stuki spowodowane praktycznie brakiem odboju ale, o zniszczeniu amortyzatora przez brak lub uszkodzenie tego właśnie odboju.Amortyzator na nierównościach lub dziurach dobija i kończy się jego żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie musi przyczyn może być sporo ,ale od czegoś musisz zacząć i eliminować ewentualne usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...