Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALZ błąd mała sprawność kata


Wind911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Świeci Check  Engine i błąd mała sprawność kata.

Poleci ktoś jakiś kat w dobrej cenie to A4 B7 1,6 2006r?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, wykręciłem katalizator i był drożny w dobrym stanie, odczyt spalin u mechanika(byłem na niemieckiej stacji diagnostycznej) też był w porządku, nie było sensu wymieniać, więc zatankowałem do pełna dobrej benzyny przegoniłem po autostradzie jakieś 100km i jest ok, staram się nie jeździć na rezerwie i tankować tam gdzie paliwo jest pewne, średnio raz na pół roku mam ten błąd (zawsze jak żona jeździ, przypadek? :D ) ale kasuje i nic się nie dzieje. Myślę że to normalne i nie ma co się martwić. Daj znać jak Ty sobie poradziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Miałem podobny problem w swojej Audi oj co ja się nie nawymyślałem i czasami prosty sposób przychodzi ostatni i koszt naprawdę niewielki około 50 zł a chodzi tutaj o emulator drugiej sony tym dodatkiem ? odsuwamy sondę tzn oszukujemy i cieszymy się brakiem kontrolki Check Engine. Druga sonda odpowiada wyłącznie za ekologię to tani sposób ale skuteczny i nie wpływa na osiągi naszego auta .

Pozdrawiam Marcin z A4 B6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z checkiem związanym z niska sprawnością katalizatora. Przyczyną tego błedu był spalany olej. Po remoncie silnika problem znikł. Samochód nie spala oleju i błędu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...