Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lokalizacja GPS skradzionego auta - DIY


uniqque

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu na forum więc postanowiłem się podzielić co ostatnio wykombinowałem u siebie w aucie.

Sugerując się niemiłymi doświadczeniami sprzed ładnych paru lat gdzie ukradli nam samochód posiadający alarm, odcięcie zapłonu i "laskę" na kierownicy. Autem odjechali w biały dzień z miejsca gdzie zawsze jest pełno ludzi. Skoro już jakiś złodziej dostanie się do mojego auta i ma na tyle umiejętności żeby otworzyć drzwi, sforsować immobilizer oraz stacyjkę to niech już sobie jedzie i nie rujnuje mi tapicerki szukając odcięcia albo innych głupot, które utrudniają życie tylko właścicielom auta. Do rzeczy:

Kupujemy sobie urządzenie o nazwie gps tracke tk-102 lub tk-104 lub tk-106 jak to woli. Ja osobiście kupiłem tk-106

https://drive.google.com/file/d/0B-JUS59dqQzUSnduaWhKdW0wZHc/view?usp=sharing

Do tego potrzebna będzie karta sim. Wybrałem sieć orange ze względu na darmowy rok ważności konta.

Na początek wkładamy kartę do telefonu, ustawiamy nr telefonu, wyłączamy PIN oraz pocztę głosową. Warto też doładować trochę konto.

Przekładamy kartę do naszego urządzenia, wkładamy baterię i możemy zamontować je w aucie. GPS nie pobiera dużo prądu więc spokojnie możemy podłączyć je pod stały +. Według moich szybkich obliczeń akumulator auta spokojnie wystarczy na miesiąc pracy GPSu, a wbudowana bateria starcza na 3 dni. W B6 mamy wiele miejsc gdzie można się wpiąć. Ze względów bezpieczeństwa nie powiem gdzie to zrobiłem. Do nadajnika dodają zasilacz na 12V z kabelkami do wlutowania. Nie chciałem go montować na stałe więc zastosowałem do tego celu gniazdo i wtyczkę typu molex ze starego wiatraka z PC. Minus sieci orange jest to, że co roku trzeba przełożyć kartę i wysłać smsa aktywującego rok ważności konta. Trudno

 

Konfiguracja urządzenia:

Można je ustawić tak, aby po zadzwonieniu na nr w samochodzie otrzymać smsa z linkiem do google maps gdzie znajduje się auto lub przez automatyczne wysyłanie współrzędnych na serwer (potrzebny pakiet internetu).

Ja mam ustawione obie funkcjonalności. Mogę na niego zadzwonić, ale też gdy samochód jest w ruchu automatycznie wysyłane są współrzędne na serwer co 10s. Jak samochód się zatrzyma to GPS się usypia.

Na początek rejestrujemy się na stronie http://orange.gps-trace.com/. Rejestracja i użytkowanie portalu jest darmowe.

wygląda to ta: https://drive.google.com/file/d/0B-JUS59dqQzUV0JjZkZnT19xSGs/view?usp=sharing

Zdjęcie z internetu nie chciałem pokazywać wam mojej lokalizacji.

 

Aby ustawić urządzenie z tym serwisem w sieci orange trzeba wysłać smsy o takiej treści:

Gdyby się wam coś popitoliło to wystarczy wysłać sms o treści: FORMAT i wszystko przywróci

Spoiler

123456begin - rozpoczęcie konfiguracji

123456password 111111 - zmiana hasła na 111111, ale dla potrzeb forum zostanę przy 123456

123456admin 48xxxxxxxxx - gdzie xxxx nasz nr telefonu, aby ustawić go jako zaufany

123456smslink - otrzymywanie odpowiedzi w formie linku a nie współrzędnych geograficznych

123456time zone+1 - ustawienie strefy czasowej

123456apn internet - ustawienie internetu

123456adminip 193.193.165.166 - ustawieni adresu ip naszego serwisu gps-trace

123456t010s***n - ustawienie wysyłania współrzędnych co 10s przez nieograniczony czas

123456traffic 5 - ustawienie nadawania tylko jak auto jest w ruchu (5 to czułość)

Gdyby się wam coś popitoliło to wystarczy wysłać sms o treści: FORMAT i wszystko przywróci

teraz przechodzimy na stronę http://orange.gps-trace.com/

Spoiler

wchodzimy w ustawienie i wpisujemy:

Nazwa: jaka nam się podoba

typ urządzenie: Xexun TK-102 - obojętnie które mamy 102,104 czy 106 tutaj zawsze wpisujemy to co ja

id urządzenia: nr imei karty - jeśli nie mamy nigdzie spisanego wystarczy zadzwonić na urządzenie i w smsie zwrotnym będzie podany

nr telefonu: to wiadomo

hasło: 123456 - lub zmienione

Pamiętajcie, że po pomyślnej konfiguracji według mojego opisu musicie się przejechać kawałek, żeby mieć efekty. Żeby widzieć od razu efekty trzeba wyłączyć wykrywanie ruchu poleceniem 123456traffic 0

Gdyby się wam coś popitoliło to wystarczy wysłać sms o treści: FORMAT i wszystko przywróci - wiem, że napisałem to juz 3 razy ale ile ja się tego naszukałem. Wystarczy samo format bez hasła bez niczego

Do konfiguracji telefony trzeba pobrać aplikację o nazwie: Orange Client 2 i zalogować się w niej swoim loginem i hasłem i to wystarczy. Jest nowsza wersja aplikacji o numerze 3, ale ona mi nie pasuje. Przekombinowali z nią.

Swoje urządzenie jeszcze włożyłem w skórzaną poszewkę, żeby było mu cieplej (miałem kawałek skóry na zbyciu). Mrozy do -20st go nie uszkodziły - martwić się nie musicie.

 

Całkowite miesięczne koszty utrzymania takiego ustrojstwa to 5zł za 500MB pakietu danych. Jak wam w miesiącu zje 100MB to będzie jakiś cud. Pomocne jak Żona na zakupy jedzie :D

Mam nadzieję, że się komuś przyda. Szerokości

gps.jpg

orange.jpg

Edytowane przez uniqque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze opisane, jedyny minus takiego rozwiązania jak złodziej ma zagłuszacz sygnału gsm/gps

Wysłane z mojego myPhone S-Line 16 GB przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jog napisał:

Dobrze opisane, jedyny minus takiego rozwiązania jak złodziej ma zagłuszacz sygnału gsm/gps

Wysłane z mojego myPhone S-Line 16 GB przy użyciu Tapatalka

Właśnie to miałem napisać. ... np. cos takiego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety złodziej jest zawsze krok przed nami :( jedyną opcją jest chyba zamontowanie jakiejś "samoróbki" np. z odcięciem zapłonu.....ale to i tak nie rusza złodzieja bo mogą na lawecie auto wywieźć. Sam myślałem juz o czymś podobnym ale wolałem ubezpieczyć auto :) mimo to powodzenia w modzeniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma LoJack chwali się że ma system radiowy którego nie da się zagłuszyć.

Wysłane z mojego myPhone S-Line 16 GB przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial proAuto z T-Mobile to moge sprzedac na firme w dobrej cenie:) im wiecej aut tym lepiej bo cena idzie w dol[emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...