Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie najlepiej w Warszawie kupić dystans ?


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

... na 130mm na standardowe otwory montażowe drzwi przednich w moim Avancie. Ma ktoś jakiś namiar na sklep.

Jaki powinienem kupć czy w II lifcie były inne cz takie mogą być??

http://www.allegro.pl/item516002503_dystanse_130mm_audi_a4_942000_drzwi_przod.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dystans z impregnowanego MDF a nie jakiegos szmelcowatego plastiku.. drgania nie beda przechodzic na drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 2 car-audio ale nigdzie nie mają mam rozbebeszone wszystko i jutro chciałbym kupić .. gdzie w Warszawie takie rzeczy dostanę .. ma ktoś namiar na jakieś duże car-audio gdzie to dostanę ? Czy pozostaje zakup na aledrogo lub sklepie intenetowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wybacz, ja z warszawa niewiele mam wspolnego ale naprawde polecam szukac MDF, jezeli nie ze sklepu to z internetu tylko zwrocic uwage czy sa dobrze zaimpregnowane bo nasiakaja jak gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kupić albo impregnowane wykonane z MDFu albo aluminiowe czy też stalowe, chyba aluminiowe, zawsze to coś co się nie złamie, coś co nie nasiąknie...

plastyku NIE KUPUJ

najlepiej szukaj na allegro bo te zakłady/sklepy car audio w polsce praktycznie nic nie mają...a jako dobry sprzęt polecają JBL i Boszmana... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też radził bym coś z MDFu, ale jeżeli tak bardzo ci zależy na plastikowych dystansach to masz tutaj:

http://www.allegro.pl/item521256529_dystans_audi_a4_od_11_1994_130mm_przod_316_w_wa.html

Sklep znajduje się na przeciwko Szpitala Bródnowskiego - czarny budynek na parterze. Tylko zadzwoń najpierw i dowiedz się, czy akurat mają.

Ja kupowałem u nich kable do wzmacniacza, cena była w miarę rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pox jutro zajadę tam i sprawdzę - jeszcze na kondratowicza jest sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze was zmartwić ale nie ma w sprzedaży dystansów MDF mocowanych w miejsce fabrycznych głośników - są tylko plastikowe. Właściwie to są adaptery , które umożliwiają montaż głośników z czterema otworami mocującymi do tapicerki - gdzie są tylko 3 punkty mocujące. Oczywiście można pokusić się o klasyczny dystans z MDF ale jest z tym trochę pracy co w konsekwencji przełoży się na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem, chcę po prostu zainstalować głośniki które kupiłem bo ori były wysrane ... czeka mnie jeszcze zakup wzmaka i położenie kabli, żeby uruchomić tylne głośniki na ori radiu concert. Ktoś niestety wszystko wybebeszył :angry:

możecie coś polecić w kwestii wzmacniacza do obsługi tylnych głośników. Chodzi mi o to żeby dobrze grało ... trochę lepiej od ori :)

a tak w ogóle to kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item522807461_alpine_spe_13cs_nowe_promocja_dobrego_brzmienia.html

i wyobraźcie sobie że w MM zapłaciłem 119 zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze was zmartwić ale nie ma w sprzedaży dystansów MDF mocowanych w miejsce fabrycznych głośników - są tylko plastikowe. Właściwie to są adaptery , które umożliwiają montaż głośników z czterema otworami mocującymi do tapicerki - gdzie są tylko 3 punkty mocujące. Oczywiście można pokusić się o klasyczny dystans z MDF ale jest z tym trochę pracy co w konsekwencji przełoży się na koszty.

wlasnie o zwyklym dystansie, a wlasciwie pierscieniu mowie.. kawalek MDFu ktory montujesz do drzwi na 3 sruby i dopiero w niego wkrecasz nowy glosniik.. jaka filozofia? gdzie tu jakas dodatkowa praca? gdzie koszty?

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/35/products_id/37

albo ten jesli grubosc podpasuje

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/35/products_id/38

i wszystko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie jak radzi Ci kolega ksiadz99 a gwarantuję że będziesz miał problemy z montażem. Oczywiście można taki pierścień "jakoś umocować do drzwi" ale pamiętaj że w A4 B5 głośniki zamontowane są na tapicerce nie w drzwiach. Z racji tego że tapicerka jest wyprofilowana a nie płaska pierścień z MDF nie będzie pasował plug&play. Montaż w drzwi wiąże się od razu z koniecznością oddzielenia przedniej części membrany od tylnej co w przypadku A4 B5 jest bardzo trudne.

Musze was zmartwić ale nie ma w sprzedaży dystansów MDF mocowanych w miejsce fabrycznych głośników - są tylko plastikowe. Właściwie to są adaptery , które umożliwiają montaż głośników z czterema otworami mocującymi do tapicerki - gdzie są tylko 3 punkty mocujące. Oczywiście można pokusić się o klasyczny dystans z MDF ale jest z tym trochę pracy co w konsekwencji przełoży się na koszty.

właśnie o zwykłym dystansie, a wlasciwie pierscieniu mowie.. kawalek MDFu ktory montujesz do drzwi na 3 sruby i dopiero w niego wkrecasz nowy glosniik.. jaka filozofia? gdzie tu jakas dodatkowa praca? gdzie koszty?

Gdybyś uważnie przeczytał mój post zauważyłbyś że o żadnej filozofii nie pisałem bo to pojęcie zbyt względne. Jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam do siebie - jeżeli zamontujesz plastikowy adapter do tapicerki w takim samym czasie i przy użyciu takich samych narzędzi

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/35/products_id/37

albo ten jesli grubosc podpasuje

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/35/products_id/38

i wszystko jasne...

Gdybyś uważnie przeczytał mój post zauważyłbyś że o żadnej filozofii nie pisałem bo to pojęcie zbyt względne. Jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam do siebie - jeżeli zamontujesz pierścień z MDF do drzwi w takim samym czasie i przy użyciu tych samych narzędzi co plastikowy adapter do tapicerki - zwracam koszty przejazdu i pobytu w Legnicy.

ps.

o izolacyjności drgań w drzwiach samochodowych można pisać prace dyplomowe i jeżeli uważasz że pierścień z MDF rozwiązuje problem to jesteś jeszcze głęboko w lesie ( bez obrazy oczywiście bo kiedyś też tam byłem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z Legnicy wiec dzieki wielkie za propozycje ale przenocuje w domku.. proste ze MDF nie zniweluje 100% drgan ale na pewno je ograniczy w sposob efektywniejszy od plastiku.. a jezeli mowisz ze trzeba troche podlubac.. no trudno to jest samochod i trzeba sie z tym liczyc, MDF to nie stal hartowana wiec to nie koniec swiata. a najlepiej to proponuje zakonczyc dyskusje i pozwolic zdecydowac samemu zainteresowanemu, nasze racje mu przekazalismy - wybor pozostaje jego. jak kupie nowe glosniki to wpadne do ciebie do ferio na zalozenie, wtedy pogadamy. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...