[B5 AVG] Ścieranie się paska rozrządu

grzes86

witam wszystkch klubowiczow!! mam audi a4 1.9 tdi 1996 rok 110 km ! mam problem z paskem rorzadu poniewaz sciera mi sie pasek rozrzadu od gory pasek wyglada jak mial by sie zaraz perztrzec i nie iwem co jest tego przyczyna w ksizazce pisze ze moze sie scierac ale czy moze to az tak wygladac !! po sciagnieciu obudowy sa widzoczne same wiory!! i nie wiem co z tym zrobic !!

• Pomoc techniczna 1

same wióry??? :shocked: Lepiej go nie odpalaj!!!

Może się zacierać rolka i pasek trze po niej. Może się skończyć tak jak w tym temacie:

Prawdopodobnie jest problem z napinaczem, wymień jak najszybciej rozrząd.

Ja na twoim miejscu to wcale bym nie odpalał tego silnika jak są już wióry z paska rozrządu bo może się to skończyć tragedią. Zawieź auto do dobrego mechanika na wymiane wszystkich pasków, rolek i napinaczy.

Myślę podobnie do Kolegów wypowiadających się przede mną. Od siebie bym dodał, żeby mechanik podczas wymiany elementów napędowych układ rozrządu - bardzo dokładnie przyjrzał się ewentualnym luzom wałka pośredniego.

:hi: