Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro na Quattro podmianka


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam teraz tiptronic quattro, auto ma przejechane 280kkm skrzynia szarpie przeciąga itp, do tego doszła podpora autem telepie, nie chce bawić się w remont skrzyni bo to koszty i to nie małe, krótka gwarancja a ja dużo jeżdżę. Rozmawiałem z moim kolegą który ma nieduży warsztat że przełoży mi na manula.

Teraz jestem w poszukiwaniu części i ogarnięcie części elektronicznej

co potrzebuje na pewno:

skrzynia 5b bo 6b droga i ciężko dostać ale są jakieś różnice w tych 5b przełożenia czujniki prędkości ?

wybierak do skrzyni

wał napędowy

pedały z manula

most ? podobno wszystkie w B6 B7 miały takie samo przełożenie więc cześć pracy odpada

sprzęgło

pompa ABS zostaje moja ale co z serwem ?

niby wszystko podłączone i zostaje nam elektronika

komputer od skrzyni nie potrzebny, kodujemy nasz CPU, z informacji z sieci wiem, że jakiś przekaźnik trzeba  zmostkować żeby auto paliło, jak jest z "impulsem od prędkości" i światłem biegu wstecznego ?

Edytowane przez QuikSilver
edycja treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po przekładce :) zostało tylko zakodować pompę ABS odpiąć sterownik od skrzyni i powinno być już wszystko okey, ale jeździ się super :)

 

mam tylko takie pytanie coding engine to 0016751 a powinno być jakie ?

Edytowane przez QuikSilver
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ogarnięte już wszystko chwilę temu, zakodowałem komputer od auta, później ABS, na koniec odłączyłem komputer od skrzyni, i auto śmiga, gdy by ktoś szukał jakiś informacji chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym sprawdzić czy przełożenie dyferencjału tylnego i przełożenie główne skrzyni się zgadza- występowały różne przełożenia i jeżeli jest różnica to długo się tym manualem nie nacieszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...