Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Czy to zajechane sprzęgło i dwumas ?


tomaj721

Rekomendowane odpowiedzi

Alo!

Po kilku tygodniach jeżdżenia zakupionym autem wkurzają mnie niemiłosiernie głuche szarpnięcia całego zespołu napędowego przy zmianie biegów 'w górę'. Objawia się to odczuwalnym uderzeniem na pedałach w momencie puszczania sprzęgła przy zmianie od dwójki dalej. Przy ruszaniu sprzęgło bierze gładko kilka cm od dołu, zatem? Szarpnięciom daje się czasem zapobiegać na rozgrzanym motorze poprzez niezmiernie delikatne puszczanie pedału i jednoczesne bardzo staranne wyrównanie obrotów przy załączeniu sprzęgła. Czasem zespół napędowy 'sam się' ustawi tak, że nie szarpie, ale wystarczy chwila bardziej dynamicznej jazdy i wachlowania biegami, żeby zjawisko wróciło. Auto ma przejechane 83kkm, przebiegu jestem pewien, ponieważ znam jego historię od wyjechania z salonu - samochód odkupiony od mojego znajomego, który jeździł nim jak ostatnia pupa - być może dlatego udało mu się coś zepsuć. Chętnie zainwestuję w wymianę koniecznych części, bo auto ogólnie jest ekstra, ale podpowiedzcie proszę, czy dobrze diagnozuję usterkę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytaj TU:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_abc_dziwne_zachowanie_quattro-t41273.0.html;msg533015;topicseen;highlight,podpory#msg533015

Bo chyba bardzo podobny problem był już poruszany

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak Tomaj coś wymyśliłeś?

Na razie nic. Teraz niespecjalnie mam czas podjechać do mojego VW/AUDI majstra, bo ciągle gdzieś latam. Muszę się wybrać tak czy owak, bo wysłuchałem sobie jeszcze lekko trzeszczący prawy dolny wahacz-banan. Kupiłem juz nowy (Lemförder) i wożę go za siedzeniem :-) Dam znać, co wydumaliśmy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...