Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju


hanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, A4 alt,2001r.,284 000km przebiegu.Naczytałem się na różnych forach o olejach i postanowiłem w autku zmienić z Castrola Edge 5w30 na LiquiMolly 5w 40 (502.00),przedtem, na starym CE zrobiłem płukankę preparatem LM.Mało odczuwalna zmiana-silnik jakby trochę cichszy.Na drugi dzień odpalam-wygląda,że wszystko ok. z rury spaliny bezbarwne,a po przejechaniu 5 km z rury wydobywa się szaro-biały niewielki obłoczek.Jadę do mechanika (od wymiany oleju),a on mówi, że to zebrana woda w rurze, to przejechałem ok. 30km i spaliny bezbarwne.Dziś ta sama historia,chociaż dzień nie wilgotny i +5*C. Niepokoi mnie jeszcze to,że jak odkręcę korek wlewu oleju, na wolnych obrotach to  słychać takie głuche dudnienie ok.3 razy/sek. a wcześniej tego nie było.Chyba przesadziłem z tą płukanką?Ktoś miał już podobnie i jak temu zaradzić?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowym właścicielem pojazdu, że wymieniłeś olej i zmieniłeś na inny, który był za starego właściciela, czy też maszynę masz od bardzo dawna i postanowiłeś zmienić olej na inny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakNie,mam go już 2 lata, a naczytałem się wszelakich mądrości na forach,w temacie brania oleju,jak i cichszej ponoć pracy silnika na lepszym oleju, tym bardziej, że motor trochę klekotał, choć wcześniej wymieniłem wariator-regen.,łańcuch i napinacz-nowy, zawór sterujący-Alle....o.Na razie testuję,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ok. 150km i jak wyżej,zimny-z rury bezbarwny dym, nagrzany (90*C)-biały obłok,po 20 km znów bezbarwny.Olej na max na bagnecie na zimnym, a na rozgrzanym,po ok. 3 minutach od zgaszenia silnika-ok.1mm,na bagnecie mniej.Na starym oleju tak nie było.Nie jestem fachowcem od auto,ale wydaje mi się,jakby mało oleju było zasysane z miski.Może ktoś wie co jest nie tak w tym moim silniku,albo ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hanko napisał:

Przejechałem ok. 150km i jak wyżej,zimny-z rury bezbarwny dym, nagrzany (90*C)-biały obłok,po 20 km znów bezbarwny.Olej na max na bagnecie na zimnym, a na rozgrzanym,po ok. 3 minutach od zgaszenia silnika-ok.1mm,na bagnecie mniej.Na starym oleju tak nie było.Nie jestem fachowcem od auto,ale wydaje mi się,jakby mało oleju było zasysane z miski.Może ktoś wie co jest nie tak w tym moim silniku,albo ktoś miał podobnie?

Po 3 minutach to nawet nie zdąży olej zlecieć z powrotem do miski więc nic dziwnego, że jest go mniej na bagnecie. Z tej rury to czasem nie zwykła para wodna? Płynu chłodniczego nie ubywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 minutach brakuje ok.1mm do max,poza tym,nie ubywa płynu chłodniczego.Chodzi o to,że,czy ciepły,czy zimny-prawie jednakowo na bagnecie.Jeśli chodzi o wodę,to nie jestem pewien: wczoraj i dziś nie było wilgotno,jak dzisiaj odpalałem auto,było +10*c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby te białe obłoki jak to określasz wynikały ze spalanego oleju to na pewno byś poczuł. Przejeździć z 1000 km i zobaczysz jaki będzie ubytek w porównaniu do poprzedniego oleju. Póki co nie szukałbym problemów na siłę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę do mechanika-dobrze byłoby przeczyścić smok od pompy,ze względu na dziwny poziom oleju w misce.Co do białej chmurki,to chyba odpuszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechać 1000km. to się zobaczy.Ciekawe, jaka różnica poziomu oleju na bagnecie powinna być gdy silnik ciepły/zimny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile masz zalane, ale jak powiedzmy ze max na zimnym to na cieplym bedzie cos ok min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 22:33, akro023 napisał:

zalezy ile masz zalane, ale jak powiedzmy ze max na zimnym to na cieplym bedzie cos ok min 

Witam,opisane wyżej zjawisko występowało, bo jeżdziłem na krótkich odcinkach.Jak zrobiłem trasę (Gdańsk),wszystko wróciło do normy,po 1000km zawołał o dolewkę,wystarczyło 350ml oleju.Myślę,że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...