Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ignition lock defective - stacyjka czy moduł komf. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

Mam problem z Audi i bardzo bym prosił o pomoc.

Auto stało 3 tygodnie nie ruszane na parkingu "pod chmurką" po czym wróciłem do kraju, złapałem kluczyki i zamierzałem wyjeździć trochę paliwka i ogólnie pośmigać.

Auto odpaliło normalnie, następnie wyjeżdżając z parkingu tj. po 300m zapaliła się kontrolka przekreślonego klucza " ignition lock defective ". Szybko zgasiłem i już do chwili obecnej nie ma możliwości zainicjowania rozruchu.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to wstawić samochód do ciepłego garażu na kilka dni i podjechać z kolegą i VCDS-em, tak też zrobiłem jednak auto nadal nie reaguję na "start", kluczyk widzi, etap zapłonu działa poprawie, sprzęgło widzi, po nagrzaniu świec żarowych i inicjacji odpalenia po prostu się nic nie dzieje.

Gniazdo + kluczyk przeczyszczone i przedmuchane spr. powietrzem, bateria w pilocie wymieniona 2 miesiące temu.

Z tego co dowiedziałem się na Forach kolejnym krokiem jest wymiana stacyjki 250-320 zł koszt grata w ASO, jednak może to być również wina modułu komfortu który już kosztuje 1470 zł w ASO.

Jak sprawdzić co dokładnie jest problemem ? Dodam, że blokada kluczyka działa poprawnie i utrzymuje go w gnieździe, w ciągu 2 lat użytkowania miałem kilka razy (4 - 5) problem, że nie mogłem wyjąć kluczyka i po ponownym wciśnięciu/wyciśnięciu już się udawało.

 

 

Wojtek

Edytowane przez woj0

Opublikowano
  • Autor

mam logi z vcds-a, wrzuce asap

 

Opublikowano

Wymiana stacyjki, ale możesz też przedmuchać sprężonym powietrzem i czasem przechodzi na dłuższy czas.  To na 99% nie wina komfortu, skoro miałeś wcześniej już jakieś objawy/blokowania stacyjki etc. Generlanie dosyć powszechny problem w a4,a5

Edytowane przez audikrk_

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

audi blad.png

Zawartość dodana 9 minutes later

wymiana stacyjki chyba na nic sie zda :( jest oferta na portalu o@x ale wg otrzymanych informacji musze zdemontowac cały komplet BCM 2, rygiel (jak jest), gateway, stacyjka licznik + kluczyk + 1200 blaszek O_x, to chyba trochę dużo to raz i dwa to tak jakbym wysłał zamek od drzwi do domu aby ktoś zrobił coś, wiece o co mi chodzi... ? :D 

 

załączam również 2 błędy z odisa które udało mi się odczytać 03.03.2017 

audi blad 2.png

Edytowane przez woj0

Opublikowano
  • Autor

wymiana modulu komf + robota + kodowanie około 2100 :( --> ASO

ale na pierwszy rzut idzie czujnik położenia pedału sprzęgła, z tego co się dowiedziałem posiada on potencjometr (wcisk/wycisk) który działa bo byłem w stanie z kolegą odczytać wartości + auto nie wyświetla info "please press clutch pedal..."  ale również jest tam przekaźnik który mógł paść i nie daje sygnału do komfortu o czym mówi pierwszy wstawiony przeze mnie błąd, dobrze kminie >?

tutaj opisano co to za czujnik --> 

ale patrząc na ten temat --> http://www.audizine.com/forum/showthread.php/684715-Have-to-almost-put-my-foot-through-the-floor-on-the-clutch-to-start-car 

zaczynając od wypowiedzi  jimrobbington 01-03-2016 07:57 PM

obserwuję pewne podobieństwa.

Miałem wymienione sprzęgło + dwumas około 11kkm temu + po krótkim czasie około 2kkm od wymiany przy 50-60% docisku sprzęgła silnik dopiero zaczynał ciągnąć gdzie po wymianie było praktycznie od samego początku tj 95-99%, pomyślałem, że tak powinno być ale z tego co rozumiem powyżej w temacie Panowie opisują podobne wrażenie/objawy i nie jest to nomalne zachowanie... Dodam, że bardzo dbam i nie katuje Audiolki więc sprzęgło aktualnie powinno być jak nowe

Edytowane przez woj0

Opublikowano
  • Autor

nikt nic ? :/

Opublikowano

Akumulator jest naładowany? widac że kasuje Ci się data i godzina. Zacząłbym od wyeliminowania baterii.

Opublikowano
  • Autor

świetna rada... godzina się skasowała ponieważ po dwóch wizytach z kompem brakowało prądu i trzeba było naładować.

 

Opublikowano

problem masz na 99% w bcm choc czasami zdarza sie takrze że rygiel stawia takie opory. Kierownica jest odblokowana cały czas ?? Nie blokuje sie ? Są 2 a nawet trzy możliwości naprawy :) 1.wyłaczenie rygla 2. zrobienie synchro 3. wymiana bcm.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Opanowałeś?

Problem nie jest w komforcie- masz zapłon...

z tego co widzę nie widzi ci pedału sprzęgła

sprawdz w parametrach  . Wyślij kompletny autosan, a nie 1 moduł.tak to można zgadywać..

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Temat opanowany. Okazało się, że podczas naprawy mechanior źle ułożył wiązkę która idzie od komory silnika do kabiny i po prostu się przetarła... ;/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.