Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania


Gawcio646

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taki problem ,(brak ogrzewania) , najpierw przeplukalem nagrzewnice szlaufem i wylecial czarny szlam (czyli sie oczyscila) po oczyszczeniu bylo ogrzewanie ale tylko wtedy gdy dodawalem gazu , na wolnych obrotach bylo strasznie slabe , a teraz niedawno zmienilem termostat bo tamten przestal dzialac , przy okazji zmienilem tez czujnik temperatury bo mi nie pokazywalo . I po wymianie termostatu i zlaniu plynu jak na nowo wlalem plyn patrze a ogrzewania brak . Tylko dodam . ( KLAPY DZIALAJA , WEZE DO NAGRZEWNICY GORACE , STAN PLYNU OK , PROBOWALEM ODPOWIETRZYC NAGRZEWNICE ale jednak slabo po odpowietrzeniu nagrzewnicy ogrzewanie bylo dosyc mocne ale dodalem wiecej gazu i nagle znow brak i od tego czasu nie ma . Temperarura 90-110 waha sie w zaleznosci czy jade czy stoje . CO ROBIC ?? MOZE TO TA POMPA WODY (JAK JA SPRAWDZIC ?)

HELPPP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 110? Sprawdź czy plyn w zbiorniczku sie przelewa jak dodajesz gazu powinno ladnie byc widac.Sprawdź tez wiskoze ale stawialbym na pompę. Mialem taki przypadek jak Ty ale temperatura spadała poniżej 90. Grzanie tez raz bylo raz nie i tylko letnie. Wymienilem termostat, pompę plynu, korek oraz płyn [emoji16] wiem, wiem nie wszystko bylo konieczne ale koszt niewielki. Pompa byla od nowości nie zmieniana. Wczesniej wszystko odkamienilem 2 razy plynem jakimś z K2 i płukałem wężem cały uklad. Pozniej odpowietrzylem i odpukac 3 miesiac jest spokój. Grzeje ładnie temperatura równo 90.

 

Co do czyjnika kiedys wymienialem. Musialem 2 razy reklamować. Ostatecznie kupilem oryginal i jeździ ze mna do dzis :-)

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chyba stawiam na pompe poniewaz jak stoje to wzrasta do 115 stopni a jak jade to potrafi spac do 75 stopni . A czasami trzyma prawidolowa temperature , ale cos sie chyba ostatnio naprawilo bo jak on teraz grzeje to jest szok a nic nie robilem :-) szybko sie nagrzewa jest teraz dobrze , wisko w sumie nie wiem czy do wymiany bo ja mam taki problem ze mi ciagle wiatrak chodzi od wlaczenia silnika ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma chodzić zaraz po włączeniu. Na zimnym silniku zatrzymasz ręka wiatrak na rozgrzanym nie powinno. 115 stopni nigdy nie miałem 90 to max. Zanim zajmiesz sie pompa sprawdz lub wymien termostat. Koszt nizszy niz pompa a spadek temp. podczas jazdy raczej swiadczy o niesprawnym termostacie.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pompa ale sprawdz też termostat może się zepsuł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...