Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Potencjometr przepustnicy 1.8 ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Czy te wartości są dobre?

 

 

Opublikowano

przepustnica wydaje się pracować dobrze. ale ujemny przepływ powietrza raczej dobry nie jest.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, koloboro napisał:

przepustnica wydaje się pracować dobrze. ale ujemny przepływ powietrza raczej dobry nie jest.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli problem może leżeć po stronie przepływomierza? 

Opublikowano

jakieś błędy ecu rejestruje?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Trzy sprawy mam. Po pierwsze czy sprawdzałeś szczelność evap i przewodu idącego do niego? Gdzieś kiedyś czytałem, że ktoś miał tak samo jak my i pomogło zaciśniecie przewodu do evap właśnie. Ja dzisiaj to u siebie sprawdzę.

Druga sprawa to ssanie które może mieć coś wspólnego z tematem. Jak to u Was wygląda? U mnie nawet zimą przy -20 po odpaleniu auta obroty momentalnie spadają na 850 (nie powoduje to żadnych szarpnięć, spadków mocy itp). Może przez sekundę czy dwie jest 1000 a może nawet nie. Czy aby to nie jest dziwne? Zawsze byłem przekonany, że chociaż przez tą minutę powinien pochodzić na tych 1200 i dopiero spaść do docelowych obrotów.

Trzecia która także w moim przypadku wskazuje na potencjometr przepustnicy to jazda na 1 biegu z małą prędkością. Jadąc powiedzmy do 2 tyś obr autem strasznie szarpie. Wystarczy minimalnie dodać albo ująć gazu i auto prawie staje dęba. Po prostu nie da się jechać płynnie na pierwszym biegu z małą prędkością chyba, ze jadę szybciej powiedzmy od 3 tyś w górę. Czy to normalne? Może mam wytarty potencjometr w zakresie 0-2000obr? Chyba w tym zakresie najczęściej pracuje przepustnica tak na chłopski rozum.

Edytowane przez Randor

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, koloboro napisał:

jakieś błędy ecu rejestruje?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Wczoraj mieć błąd 00561 mixture adaptation..

Co to jest ten evap? Randor u Ciebie przepływomierz, przepustnica albo gdzieś łapie lewe powietrze jak nie da się jechać.

Opublikowano

myślę, że trzeba zacząć od przepływomierza.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, koloboro napisał:

myślę, że trzeba zacząć od przepływomierza.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Odepne teraz po 8 godzinnym postoju przepływomierz i zobaczę czy będzie ssanie.

Opublikowano

Evap to ten zaworek który cyka. Znajduje się na obudowie filtra powietrza. Często podobno od niego silnik łapie lewe powietrze.

Opublikowano
  • Autor

Jak ten evap ma działać poprawnie? On mi cyka co jakiś czas.

Opublikowano
  • Autor

Odpiąłem przeplywomierz, odpaliłem i auto zgasło co to oznacza?

Opublikowano

On ma cykać cały czas i to dość głośno wtedy pracuje prawidłowo ale to dalej nie znaczy, że trzyma jak należy. Trzeba zacisnąć porządnie lub zaślepić na chwilę wężyk który od niego idzie i patrzeć czy silnik zaczął lepiej pracować.

Edytowane przez Randor

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Randor napisał:

On ma cykać cały czas i to dość głośno wtedy pracuje prawidłowo ale to dalej nie znaczy, że trzyma jak należy. Trzeba zacisnąć porządnie lub zaślepić na chwilę wężyk który od niego idzie i patrzeć czy silnik zaczął lepiej pracować.

Dobra wskazówka, a co z tym przepływomierzem jak auto zgasło po odpieciu kostki ?

Opublikowano

i wogóle nie chce odpalić?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Odpalić odpalał ale dusił się i gasł. 

Ten evap u mnie cały czas cyka.

Opublikowano

Z tego co wiem auto bez przepływki powinno normalnie pracować. Ja jeździłem z odpiętą żeby sprawdzić czy to nie jej wina i auto zachowywało się bez zmian.

Opublikowano
  • Autor

Biorąc to na chłopski rozum, też na starej przepływce jeździłem kilka razy z odpiętą kostką i auto normalnie działało, czyli w takim przypadku przepływomierz dobry.

Jeżeli auto gaśnie to coś z przepływomierzem musi być nie tak.

Opublikowano

Nie czytałem całego tematu. Robiłeś logi? Jakie przepływy pokazuje przepływka? Pytanie tylko czy sam przepływ daje nam 100% pewności, że przepływka jest ok.

Opublikowano
  • Autor

http://vaglog.pl/log-002_004_005_iY98924.html

Akurat byłem zrobić statyczne.

Ale jednak coś z tym zaworkiem jest nie tak.

Sprawdzałem teraz i jak gazuję to zaworek nie działa, jak schodzi z obrotów też nie działa, obroty falują spadnie na 500 i ustabilizuje się na 900 to wtedy zaworek zaczyna działać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.