Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czujnika położenia wału korbowego g28


tyfus83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie,czy ktos z was wymieniał taki czujnik? Wiem tylko ze znajduje sie kolo filtra oleju,a wtyczka jest szara. Czy dam rade wymienic go sam z kanału? Jakiej firmy czujnik kupić? Dodam ze to 3.0 benzyna asn

Edytowane przez tyfus83
Dopisana pojemnosc silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik wcale nie jest koło filtru oleju. Zrobisz to tylko z kanału, ale dostęp fatalny strasznie ciasno. Wymienialem coś ponad 100 zł dawałem nie pamiętam jakiej firmy.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. A to konkretnie gdzie on jest umiejscowiony? Jakie miales objawy walnietego czujnika? Ja mam ze jak sie silnik nagrzeje to ma ciezko z rozruchem po postoju t15minutowy. Ale reguly nie ma. Vcds wywala wlasnie g28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wału korbowego jest jeden znajduje się ( patrząc od dołu auta) po lewej stronie za poduszką na wysokości koła zamachowego. Osobiście proponował bym chyba ori używkę z pewnych rąk jeśli na pewno ten czujnik masz do wymiany

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kruk_89 napisał:

czujnik wału korbowego jest jeden znajduje się ( patrząc od dołu auta) po lewej stronie za poduszką na wysokości koła zamachowego. Osobiście proponował bym chyba ori używkę z pewnych rąk jeśli na pewno ten czujnik masz do wymiany

Dzieki kolego za info. Tak ten czujnik mam właśnie do wymiany, prędkosci obrotowej silnika inaczej wału korbowego. Dzisiaj podczas jazdy zapaliła sie EPC szybka diagnoza OBDII+Tourqe pokazał P0322 predkosci obrotowej silnika G28. VCDS tak samo mi diagnozuje no i objawy typowe dla tego sensora.  Przymierzam sie do Boscha,słyszałem ze potrafiły podrobki po paru miechach siadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same objawy, jak się zagrzal to za cholere nie chciał odpalac.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...