Treść opublikowana przez Kruk_89
-
17522 i 17548 po wycięciu katów
Turbodisel tak to sie chyba zwalo
-
wypadanie zapłonu szarpanie
@damian92x ma fajny sposób na zdjagnozowanie nie szczelnosc odezwij sie do niego on u siebie sprawe zalatwil
-
Głośna praca pompki.
Oslona silnika. Czy bylo ssanie nie wiem ale przy odpaleniu obroty byly standardowe cos kolo 1100. Pompka jest z przodu przy prawym kole mile widziany kanal lub podnosnik do ogledzin
-
17522 i 17548 po wycięciu katów
W Olsztynie krzyczeli mi 1000zl w Białymstoku gostek zrobil mi za 200zl
-
Jak wyłaczyć sondy z ECU?
Jak najbardziej to jest przyczyno. Lepiej tak nie smigac dluzszy czas. Co do mocy to tez chyba teraz nie ma 100% masz zapewne za bogato mieszanke. Jeszcze jest pytanie jak gaz jest ustawiony.
-
Głośna praca pompki.
Gdy spadl mi werzyk od ssania tez mialem podobne obiawy pompka strasznie glosno chodzila i czasem nawet po przejechaniu kilkadziesieciu km rowniez sie zalanczala co jest normalne ale wczesniej jej nie slyszalem. Po zdjeciu oslony wszystko jasne wąż wpiety z powrotem i wszystko ok
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
zapewne check i tryb awaryjny
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
pojeździsz zobaczysz. Jak będzie nagminnie wyskakiwać to test na sprawność katów da się zrobić VCDS-em
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
to częsta dolegliwość ASN padające katy
-
Wymiana oleju, jaki polecacie do 3.0 ASN?
miałem oba te oleje. Obecnie zalany Vr1 jeżeli chodzi o przepał różnicy brak co do reszty nie mam pojęcia
-
Wyświetlającą sie podczas jazdy kontrolka oleju..
ja mam też taki olej i nie widzę w nim nic złego. Co do kontrolki też mam podobny problem wyskakuje mi równo co 100km kasuję po przez uniesienie maski i właśnie sprawdzenie stanu oleju. Wymieniłem czujnik na ori używkę 2tyś km był spokój i znowu to samo. Przy następnej wymianie znowu go podmienię bo mam jeszcze jeden może ten nie będzie felerny
-
Falowanie obrotów
VCDS-em lub po około 100km sama się ustawi. Problem może też leżeć w nieszczelność od dolotu powietrza jak ci tam grzebali mogli ułamać jakoś rurkę które jak wiadomo po tylu latach są kruche. Nieszczelność można zdiagnozować w trochę ryzykowny sposób mianowicie psikając plakiem lub czymś podobnym w okolicach grodzi za silnikiem tak aby leciało na wężyki od odmy i dolotu oczywiście trzeba mieć podpięty VCDS lub VAG i sprawdzić korekty krótko terminowe jak się zmienią pod wpływem psiknięcia to sprawa jasna a najlepiej to zapytaj kolegę @damian92x on robił taką operację i namierzył u siebie nieszczelność nawet gdzieś to opisał
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
nom mogło się tak stać i teraz samo ustawienie rozrządu może nie wystarczyć (oby nie). Nie stety tak to już jest że to my musimy płacić za błędy psełdo macherów ywyntualnie https://a4-klub.pl/forum/38-kujawsko-pomorskie/
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
buhaha gość nie ma pojęcia o tym motorze skoro tak być może i któryś masz wadliwy ale wtedy nie dało by się powiedzmy ustawić jednej z tych wartość. Dobrze ci radzi @Robero321 ewentualnie jest jeszcze tak jak mówiłem spec w Olsztynie
-
Nieszczelność układu dolotowego - jak sprawdzić?
panie a gdzieś tu zawitał nie ten motor hehe na pewno gdybyś tego posta zamieścił w 1.9 TDI odzew by był większy
-
Opinie o silniku i koszty
z pewnych rąk jak najbardziej tak. Niby można zrobić aż 120 tyś ale wolał bym tego nie sprawdzać i wymianę zrobić po 100 może 110 tyś
-
ASN Sam gaśnie dziwne trzaskanie
jakieś falowanie obrotów i nie równa praca silnika ???
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
z tego co słyszałem to Sulejówek bierze 800zł ustawienie czy wymiana na nowy procedura jest taka sama
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
w Olsztynie jest spec na pewno zależy z jakiej części jesteś K...pomorskiego. Ustawianie takiego rozrządu zajmuje cały dzień i jeżeli cena się nie zmieniła to 600zł
-
mieszanka za uboga strona 1,2 losowe wypadanie zaplonu 1,2,3,4,5,6 cylindrze
bardzo możliwe że to wina rozrządu. Jak mechanik nie zna tego motoru to ci tego nie poprawi
-
Zmieniające się kąty w grupie 93
ty ale dla jasność w jakich okolicznościach zmieniają się te kąty? Np po zmianie rozrządu i wariatorów miałeś ustawiony na powiedzmy 2;2;2;2 a po miesiącu zrobiło ci się 2;2;10;3 ??? a wałki całe sprawne ktoś sprawdzał i ewentualnie sitka nie zapchane od syfu ?
-
Zmieniające się kąty w grupie 93
olej mam taki sam jak ty i nic mi się nie dzieje. test nie wiem jaki jest wiarodajny podczas jazdy ale raczej nie ma to znaczenia czy na postoju czy podczas jazdy. Jak miałem uszkodzony wylotowy to nie pamiętam dokładnie ale chyba tylko na jednym banku wyrzucało mi błąd. Hmm z tego co kojarzę to tak jak byś miał problem z wylotowymi bo 96 to chyba wylotowe. A na poprzednich wariatorach było tak samo?
-
Pęcherzyki na bagnecie oleju
Ja nie wiem co wy złego widzicie w tym silniku nie dawno pykło 70tyś bez usterki silnika raz tylko pod czas jazdy nie wiedzieć czemu poszarpało autem i wypadały zapłony ale to dosłownie 5sek tak jak by złapał chwilowy błąd tak to gaz podłoga i aby trza sprawdzać stan oleju ja u siebie nigdy pęcherzyków nie zaobserwowałem ale myślę że jak chłodziwa nie ubywa i brak błędów na blacie to nic się nie dzieje
-
Zmieniające się kąty w grupie 93
poczytaj ten temat tu jest opisane jak zrobić taki test
-
Zmieniające się kąty w grupie 93
problem masz tylko z 3 polem więc to tu jest wina. Ogólnie wartość mogą się ciut zmieniać w każdej grupie ale +/- 1 stopień tak jak to jest w okienku 1 i tu bym się wcale tym nie martwił. Test wariatorów przechodzi pozytywnie ?