Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyłaczyć sondy z ECU?


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeste umówiony za tydzień na wyłączenie sond z ecu i mam do was pytanie.

Jak on to robi zmienia wartości czy całkiem wyłancza czytałem na forum ze są tam jakieś grzałki i ze je też trzeba wyłączyć . do czego one tam są

cena jaką mi powiedzał za usługę to 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki grzeją Sade żeby szybciej zaczęła działać, bo sonda działa przy odpowiedniej temp, tak w skrócie

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w białym usuną za 200zł robi drugi program w ktorym wyklucza tylnie sondy gdyz one sa tylko sprawdzajace spalanie spadlo mi prawie o 1l na 100km


jest możliwa zamiana sąd tylnich w miejsce głównych? i odwrotnie? chodzi mi o to czy gniazda pasuja by ktoś przedemno kto miał auto tak zrobil by sprawdzic czy dalej mu cheka bedzie wywalac


.

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylnie sądy wykluczy każdy tuner mi w białym za 200zł wykluczył. ale nie o to mi chodzi tylko mianowicie o to czy pierwsze sądy można fizycznie wkrecić w gniazdo tylnich sprawdzających czy gniazda sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak wyłącze sondy i grzałki to może ssania zabraknąć?nie wiem czemu ale zagineło pali nornalnie tylko silnik zachowuje się tak jak był by już ciepły czujniki płynów ok są ? odłonczyłem na ciepłym silnikiu akumulator i zrobiłem adaptacie przepustnicy ale nadal nic .pojawił się błąd P 1602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie u mnie jest wszystko ok ssanie jest. gdzies jest temat o tym i ktos rozwiązał ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek spowrotem do gościa od ecu niech on się tym zajmie bo w sumie to po jego zabiegach to się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, ja nie wiem jak Ci ktoś mógł tak namieszać z tymi sondami, bo od strony stricte pomiarowej działają one na innych zasadach. W skrócie - sonda szerokopasmowa (ta przed katem) mierzy prąd a dwustanowa (za katem) napięcie. Jak to komputer przełknął to nie wiem. Z pewnością jakieś bzdurne informacje dostawał.

Jakie masz teraz średnie spalanie jadąc spokojnie 90-95km/h dwupasmówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem przy takich predkościach nie patrzyłem przy 130-140 miedzy 9-10,5


ale ja w sumie nie wiem czy te sady miałem zamienione lub czy tez mam tylko pytam czy jest to mozliwe bo jak bylem pare miesiecy temu na wykluczeniu to powiedzial ze sady mam zamienione miejscami ale ktore co i jak dalej nie pytałem bo sam powiedział ze je odmienił w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne info to raczej przekazał macher bo to fizycznie nie możliwe żeby je zamieniać raz że mają inne wtyczki dwa inne długości kabli, gwinty akurat zdaje się takie same co nie zmienia faktu że jednych i drugich nie zamienisz w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia teoretycznie nie powinna chyba działać bo ona niby tylko podgrzewa kata jak to sprawdzić czy działa? to bym ci powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAI da się przetestować VCDS-em, szczerze to nie wiem czy tylne sondy biorą udział w tym teście... przednie na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie ta dmuchawa nie jest potrzebna po wywaleniu katów, ale nie usuwałbym jej ani zaworów kombinowanych (mylnie nazywane zaworami EGR - ten silnik nie ma recyrkulacji spalin) bo to wygeneruje niepotrzebnie kolejne błędy. Jeśli ich nie ma, to znaczy, że układ działa poprawnie. Tyle, że dmucha nadaremnie :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...