Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy w kompie.check engine


walus348

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..jestem tu nowy i proszę was o pomoc ;)...mam a4 b8 z silnikiem 2.0Tfsi z roku 2010...i problem polega na tym że wyskoczył mi check engine ale auto sprawuje się normalnie..pojechałem na komputer i wyskoczyły mi 3 błędy...z góry dzięki i czekam na wasze podpowiedzi jak rozwiązać problem ;/

IMG-20170223-WA0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest szczególnie "czuły", jeżeli chodzi o mieszankę, więc błąd z pewnością pojawił się z jakiegoś powodu. Nie zawsze jest to odczuwalne przez użytkownika, ponieważ komputer jest w stanie skorygować odpowiednio dawkę co najczęściej skutkuje większym zużyciem paliwa.

Co do błędów, to dotyczą jednego problemu, więc zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotu oraz od czyszczenia zaworu EGR (być może się przycina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krismaster2 napisał:

Ten silnik jest szczególnie "czuły", jeżeli chodzi o mieszankę, więc błąd z pewnością pojawił się z jakiegoś powodu. Nie zawsze jest to odczuwalne przez użytkownika, ponieważ komputer jest w stanie skorygować odpowiednio dawkę co najczęściej skutkuje większym zużyciem paliwa.

Co do błędów, to dotyczą jednego problemu, więc zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotu oraz od czyszczenia zaworu EGR (być może się przycina).

A jak się sprawdza szczelnośc układu dolotu??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wzrokowo i ręką przepatrzeć wszystkie rurki, połączenia czy zaciski układu, ale nieszczelność pewnie niewielka, więc można spróbować tak:

Cytuj

rozpina się dolot przy kolektorze i turbinie, zaślepia rurę przy kolektorze i dmucha (za pomocą końcówki z gumową flanszą i kompresora. Generalnie nieszczelności słychać a jak nie słychać to jest "bąblująca" chemia do popryskania w newralgicznych punktach. Jesli jest podejrzenie nieszczelności za przepustnicą to wystarczy popryskać samostartem wkoło na wolnych obrotach.

Jest masę poradników i podpowiedzi w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales kiedys te same bledy ,do tego silnik nierowno pracowal na biegu jalowym.

Po wymianie odmy wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinOslo napisał:

Miales kiedys te same bledy ,do tego silnik nierowno pracowal na biegu jalowym.

Po wymianie odmy wszystko wrocilo do normy.

Tylko że u mnie silnik normalnie pracuje...z mocą też wszystko ok...nic nie szarpie działa bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...