Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy w kompie.check engine

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich..jestem tu nowy i proszę was o pomoc ;)...mam a4 b8 z silnikiem 2.0Tfsi z roku 2010...i problem polega na tym że wyskoczył mi check engine ale auto sprawuje się normalnie..pojechałem na komputer i wyskoczyły mi 3 błędy...z góry dzięki i czekam na wasze podpowiedzi jak rozwiązać problem ;/

IMG-20170223-WA0003.jpg

Opublikowano

Ten silnik jest szczególnie "czuły", jeżeli chodzi o mieszankę, więc błąd z pewnością pojawił się z jakiegoś powodu. Nie zawsze jest to odczuwalne przez użytkownika, ponieważ komputer jest w stanie skorygować odpowiednio dawkę co najczęściej skutkuje większym zużyciem paliwa.

Co do błędów, to dotyczą jednego problemu, więc zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotu oraz od czyszczenia zaworu EGR (być może się przycina).

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, krismaster2 napisał:

Ten silnik jest szczególnie "czuły", jeżeli chodzi o mieszankę, więc błąd z pewnością pojawił się z jakiegoś powodu. Nie zawsze jest to odczuwalne przez użytkownika, ponieważ komputer jest w stanie skorygować odpowiednio dawkę co najczęściej skutkuje większym zużyciem paliwa.

Co do błędów, to dotyczą jednego problemu, więc zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotu oraz od czyszczenia zaworu EGR (być może się przycina).

A jak się sprawdza szczelnośc układu dolotu??...

Opublikowano

Można wzrokowo i ręką przepatrzeć wszystkie rurki, połączenia czy zaciski układu, ale nieszczelność pewnie niewielka, więc można spróbować tak:

Cytuj

rozpina się dolot przy kolektorze i turbinie, zaślepia rurę przy kolektorze i dmucha (za pomocą końcówki z gumową flanszą i kompresora. Generalnie nieszczelności słychać a jak nie słychać to jest "bąblująca" chemia do popryskania w newralgicznych punktach. Jesli jest podejrzenie nieszczelności za przepustnicą to wystarczy popryskać samostartem wkoło na wolnych obrotach.

Jest masę poradników i podpowiedzi w internecie.

Opublikowano
  • Autor

Ok sprawdzę.dzięki za odpowiedź;)

Opublikowano

Miales kiedys te same bledy ,do tego silnik nierowno pracowal na biegu jalowym.

Po wymianie odmy wszystko wrocilo do normy.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, MarcinOslo napisał:

Miales kiedys te same bledy ,do tego silnik nierowno pracowal na biegu jalowym.

Po wymianie odmy wszystko wrocilo do normy.

Tylko że u mnie silnik normalnie pracuje...z mocą też wszystko ok...nic nie szarpie działa bez zarzutu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.