Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie grają niskotonowe po wymianie - rozwiązanie


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bo jestem nieco zielony ... :confused4:

Mam radio concert, które kupiłem ponieważ w aucie radia nie było. Okazało się że nie mam instalacji do tylnego wzmaka mimo że w tylnich dzwiach mam oryginalne głośniki. Grał tylko przód.

Zepsuł mi się przedni głośnik więc postanowiłem kupić komplet głośników.

http://www.allegro.pl/item522807461_alpine_spe_13cs_nowe_promocja_dobrego_brzmienia.html

Bez specjalnych wymagań, tak żeby grało. Niestety po podłączeniu na jedne drzwi głośniki grają bardzo cicho o ile tweeter coś tak gra ale też cichutko to średni się w ogóle nie rusza ... a jak wezmę znacznie głośniej to zaczyna pierdzieć. Nawet kiedy wezmę balans na tą stronę to słychać je podobnie jak oryginalne ;( basu zero absolutne tak jakby coś było nie tak.

Poprzednie głośniki grały bardzo ładnie numer dolnych to 8d0 035 4111 A zamieniłem na te wyżej i lipa ... nic nie gra :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Próbowałem przez zwrotnice i bezpośrednio i to samo. Jestem ciemny, nie mam pojęcia co robić pomóżcie please.

Tweetery grają bardzo ładnie wysokimi ale te niskotonowe nie grają prawie w ogóle .. jakieś tam ciche szepty dobiegają.

Poooooomooooocyyyyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podlanczales glosniki do istniejacej instalacji? tzn. tweetery w miejsce tweeterow i midy w miejsce midow? a gdzie zwrotnice wpinales? pytam ze wzgledu na to iz w audi z racji tego ze masz osobno gwizdki i midy to jest rozdzial sygnalu. nie jestem pewny czy na zwrotniocy czy nie. najlatwiej sprawdzisz glosniki ciagnac przewod bezposrednio od radia do twojej zwrotnicy i z niej na twoje glosniki. jesli zagra ok to znaczy ze wpinales sie w zle miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .. już myślałem że nikt nie zechce mi pomóc ...

a więc tak, podłączyłem do istniejącej. W drzwiach był jeden przewód podwójny. pot ten sam kabel podłączyłem tweetery i midy, tak jak było w oryginale. I Tweetery ładnie grają z tych samych kabli a midy nie ... czy mi się wydawało czy w avancie po 2 lifcie były jakieś standardowe zwrotnice w samochodzie ??

Czy na prawdę nikt nie montował audio w avancie po 2 lifcie :confused4:[br]Dopisany: 06 Styczeń 2009, 14:23_________________________________________________Ciekawe czy nikt tej instalacji nie zmieniał modyfikował czy moje pytania są zbyt trywialne ...

No nic, kierując się logicznymi wnioskami razk'a pogrzebałem jeszcze raz w tej instalacji, podłączyłem głośniki na krótko do radia i oczywiście zagrały. Okazało się że w oryginalnej instalacji na kablu do tweetera jest coś a la zwrotnica. Ponieważ pod ten kabel podłączałem zarówno tweetery jak i midy oba głośniki grały na odcięciu wysokimi :wallbash:

Ciężko to zauważyć bo kabel jest w takiej gąbczastej osłonce i nie widać że jest do niego przyklejona zwrotnica. Problem rozwiązany !!!

Może chociaż ktoś mi powie czy te głośniki o których pisałem w pierwszym poście mają szansę zagrać nisko i jest to kwestia odpowiedniego zainstalowania głośnika, czy są średnie .. grają od 50 Hz .. niestety nie mam orientacji wiem że mogą być od 20 Hz. Grają bardzo czysto ale nie słychać dobrze niskich rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego pytalem jak wpioles sie w instalacje:) ciesze sie ze rozwiazales problem :good: proponowalbym teraz puscic nowa instalacje na grubszych i lepszych jakosciowo przewodach gdyz te z ori instalacji nie sa najwyzszych lotow...

a co do niskich tonow to z glosnika 13cm rewelacji nigdy nie bedzie. dlatego tez wiekszosc osob montuje do tego osobny wzmacniacz i jakiegos suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze uruchomić ori tył .. tam mam jakieś 16. Mogę je jakoś podłączyć do mojego concerta czy wymagają wzmaka. W sumie zamiast suba chciałbym je uruchomić żeby mi nisko brzęczały i na razie by starczyło.

Wiem że na tył w moim radiu idzie tylko sygnał więc minimum jakiś wzmacniacz 2 kanałowy by się przydał, chyba że mogę jakoś w radiu zmostkować przód z tyłem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkować możesz, ale jakość będzie fatalna. Przydalby Ci się wzmacniacz. Są też na allegro adaptery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myśląc przyszłościowo gdybym jeszcze chciał dorzucić oprócz tylnych sub w bagarku to czy wzmacniacz 2 kanałowy wystarczy, czy koniecznie 4 kanały 2x1 na tył boczki i mostek z pozostałych na sub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz kupic do tylu wzmak i kiedys dokupic suba to wez 4 kanaly. i zrob jak piszesz: dwa na tyl + dwa zmostkuj na suba. mozna tez 4 kanalowy napedzajacy tyl i przod i 2 kanalowy na sub :kox: jak bedziesz podpinal tyl pod jakis nie ori wzmak wymien tez przewody na jakies lepsiejsze bo jak juz pisalem ori cieniutkie nie spelnia dobrze swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myśląc przyszłościowo gdybym jeszcze chciał dorzucić oprócz tylnych sub w bagarku to czy wzmacniacz 2 kanałowy wystarczy, czy koniecznie 4 kanały 2x1 na tył boczki i mostek z pozostałych na sub ?

Proponowałbym zainwestować w 4 kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię .. kupię 4 kanały teraz i ew później dodatkowy wzmak pod sub+sub później.

Poproszę jeszcze o wyjaśnienie jednej kwestii. Z radia mam jedno wyjście sygnałowe. We wzmacniaczach 4 kanałowych w większości widzę 2 wejścia sygnałowe. Jak to się rozwiązuje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...