Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej


unreal159

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem dzis autko od handlarza i oczywiscie nie wiedzial jakim olejem jest zalane. Nie wiem czy zalac go 10w40 czy 5w30. Jakas porada ? Przebied 240 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to czy ryzykowac i lac 5w30 czy na spokojnie 10w40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki mają mieć tylko 5w30 żadnego innego!
Nie słuchaj mechanika że przebieg duży itp lej 5w30

From z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak lej 5w30. 10w40 jest gesty i tylko idiota leje olej z innymi parametrami bo myśli że to uszczelnia silnik. G.. Prawda silnik pracuje ciężej, tworzy się inny filtr ochronny na cylindrach. Czasem się zastanawiam czy ludzie nie cofaja się w rozwoju myśląc jak sprzed 30 lat gdy oleje były tylko mineralne :(

From z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem akurat tego samego zdania tylko sie boje ze moze dojac do jakiegos uszkodzenia, rozszczelnienia przy wlaniu rzadszego oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z żoną auto dla niej i braliśmy a3 1.9tdi koleś miał ją od 3 miesięcy i stwierdził że 5 drzwi to nie dla młodego chloptasia.
Sprawdzona, obgadana co i jak i na koniec właśnie pytam czemu tu jest 10w40 a on że lepiej będzie :( powiedział mu po podpisaniu umowy że jest głupi lub jego mechanik jest totalnym idiotą ;) autko miało wtedy 190 czy 200 na blacie teraz ma 310 i daje mu 5w30.

From z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można lać 5w30 lub 5w40. tylko czy upalasz gumę by brać olej na wyższe temperatury pracy jednostki? wg książki masz mieć 5w30 jakiej firmy to już nie ma różnicy. castrol, LM czy motul :) 

 

http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4/2006/454/R/1/100/100099

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wnikliwy temat jeśli chodzi o oleje zapraszam do lektury

Edytowane przez Piotr Korkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz użyć także pełnego syntetyku 5w40 chociaż zgodnie z zaleceniami powinien być 5w30, może być Motul X-cess lub Valvoline który polecam z własnego doświadczenia. Jeżeli się obawiasz tego iż ktoś przed Tobą zalał półsyntetyk 10w40 to zawsze możesz zrobić wcześniej płukankę i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...