Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB duże spalanie ?


cysiek18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zauważyłem, że auto zaczęło mi coś za dużo palić, albo w jakiś sposób ubywa mi paliwa. Auto zatankowane pod korek 95 z Orlenu. Zrobione 230km i już nie ma pół baku, trochę dużo :( Co ciekawe FIS pokazuje normalnie. Zrobiłem test sond lambda, w obu przypadkach wyszedł ok (wyszło B1-S1 OK i B1-S2 OK).

Jedyne co zauważyłem to różnica między G62/G2 wynosi 3-4 stopnie, ale to raczej nie powinno wpływać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś temat po wyjechaniu pół baku i stwierdzeniu, że za dużo spalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile przejedziesz km do rezerwy.

Wszystko zalezy od sytuacji na drodze. Miasto-trasa.

W moim przypadku jest różnie. Teraz na pb98 zrobilem 530km do zapalenia sie rezerwy. Glownie miasto. Czesto deptam. Raz na tym baku zrobilem trase 160km ale nie jechalem emerycko. Glownie 140-150 a momentami jak pusto bylo przegonilem go do 200-230km/h. O ile pamietam to w polowie baku mialem pokonany dystans około 300km. 

Dodam ze mam wiruasa na okolo 190-200 koni.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobilem trasę i zauważyłem że spalanie takie jak zawsze. Wyglada na to że pali więcej zanim się rozgrzeje. Tak jakby komputer dłużejdłużej na ssaniu trzymał silnik. A że przez ostatnie dwa tygodnie robiłem tylko krótkie trasy po kilka km to stąd to duże spalanie. Obstatawiam ten czujnik temp. Sprawdzę jak pokazuje podczas rozgrzewania

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...