Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przerwy w pracy silnika 2,0 TFSI CDNB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Taki objaw......  wystąpił w moim audi A4 B8 2,0TFSI/180 CDNB 2009r podczas długiej jazdy autostradą ze średnią prędkością 150 km/h w dniu wczorajszym. W sumie silnik zrobił to 4 razy...krótkie szarpnięcie...jakby wyłączenie zapłonu na ułamek sekundy.

W dniu dzisiejszym ten sam objaw wystąpił kilka razy już podczas jazdy miejskiej...zawsze podczas przyspieszania. Auto w zeszłym roku w serwisie miało wymianę tłoków,pierścieni,odmy i oprogramowania. Oleju nie bierze teraz nic.

Przebieg auta to niepełna 80 tys km.

Proszę o sugestie i ew. pomoc w diagnozie. W sumie wolałbym kupić cztery cewki ,cztery świece ( ale może przyczyną jest coś innego?) niż zapłacić w serwisie kilka stówek za poszukiwanie usterek usłyszeć może to może to może to....wymienimy to.....zobaczymy......wymieniliśmy to ale doszło jeszcze to itd.

Czy ktoś spotkał się  z podobną usterką?

Pozdrawiam.

Opublikowano

Skan auta?

Opublikowano
  • Autor

Nie posiadam przewodu ani oprogramowania... pod komputer do tej pory auto było podłączane tylko w serwisie...

Tutaj podobny przypadek:

https://a4-klub.pl/topic/381483-pojedyncze-szarpnięcie-przy-przyspieszaniu-20-tfsi-b8/

Obawiam się, że kiedy pojadę do serwisu może żadnych błędów nie wykazać i naprawa oprze się na wymianach "w ciemno" do skutku...dzisiaj np. jadąc miastem 15km nie zrobił tego ani razu....

 

Edytowane przez Jack25

Opublikowano

To nie jedź do serwisu.

Kabel to 25 USD a przydaje się do wielu rzeczy.

Ewentualnie znajdź kogoś w okolicy.

Opublikowano
  • Autor

Spróbuję jutro kogoś poszukać....

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj auto zostało podłączone u elektryka samochodowego pod komputer.... żadnych błędów.... 

Wyeliminowałem też kwestię paliwa....cały zbiornik zatankowany jak zawsze na shellu...starego paliwa pozostało najwyżej 8l

Jakieś sugestie?

Opublikowano
  • Autor

No....Panowie... jak do tej pory zawsze udało mi się  tutaj  lub na innym forum uzyskać odpowiedź na pytanie dotyczące przyczyny awarii... czyżby ten pierwszy raz bez pomocy zdarzył się teraz?

Dzisiaj po pracy ponownie testowałem auto podczas jazdy ...trzy przerwania w ciągu 40 minut.... mam wrażenie też, że dłużej wkręca się na obroty...

Opublikowano

Juz kilka razy takie pytania przewinely sie tu na forum ,zacznij od wymiany swiec.

Opublikowano
  • Autor

Umówiłem wizytę w serwisie...napiszę jaka będzie diagnoza...

Opublikowano
  • Autor

Następnego dnia doszły metaliczne stuki na biegu jałowym i silnik się trzęsie na biegu jałowym... mało tego auto zaczęło więcej spalać...przy bardzo delikatnej jeździe miejskiej pokazuje 14,4 l..wcześniej na tych samych trasach i tym samym sposobie jazdy brał ok 9 l.

Wstępna diagnoza..... uszkodzona dwumasa. Silnik przerwa coraz częściej...potrafi to zrobić trzy razy na dystansie 20 km.

Auto stoi w serwisie. Jutro próby na całkowicie zimnym silniku.

Uszkodzona dwumasa ma wpływ na spalanie?

Edytowane przez Jack25

Opublikowano
  • Autor

Ostateczna decyzja serwisu- uszkodzone koło dwumasowe.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 17.03.2017 o 22:35, Jack25 napisał:

Ostateczna decyzja serwisu- uszkodzone koło dwumasowe.

jakie koszta dwumasu? Wymiana pomogła?

Jaki masz przebieg?

Edytowane przez D4NTE

Opublikowano
  • Autor

Wymiana dwumasu w serwisie w zaokrągleniu 7.500,00 zł brutto.(sam dwumas 4.985,25 zł) reszta to śruby i robocizna....

Na stronce sprzęgła.pl dwumas  Luk ok 2.000,00 zł

 

Przy okazji wymieniłem komplet sprzęgła za 2.350,00 zł brutto

Tak po wymianie auto już nie przerywa.

 

Przebieg 78 tys.... potwierdzony wielokrotnie.

W zeszłym roku po zakupie(zakupiłem z gwarancją-Gar Garantie) robione w serwisie tłoki ,pierścienie ,korbowody, odma,oprogramowanie.... faktura : 18.500,00 zł

Sama odma z wymianą oleju,filtra i oprogramowania chyba ok 2 tys...już nie pamiętam( TP1 Tp2)

Edytowane przez Jack25

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.