Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prędkościomierz A4 B5 dochodzi do 20km/h i skacze


nusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie dawno zakupiłem a4 b5 quattro i jest w niej problem z prędkociomierzem, mianowicie dochodzi on do 20km/h po czym tak skacze raz niżej raz wyżej, chciałbym też zauważyć że do 20km/h dochodzi jak mam już z 80 km/h. Podpiełem auto pod komputer, zero błędów jak uruchamiam test zegarów to licznik ładnie pracuje, w teście by zatrzymał się na połowie skali też sie ładnie zatrzymuje. Co może być przyczyną ? Impulsator na skrzyni ? Dziś go wykręciłem przeczyściłem kostkę ale nie pomogło. Myślę że licznik jet sprawny, czy jednak wina może być po jego stronie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak wywróżyć. Liczniki potrafią zaskakiwać, u mnie jak nie licznik nie pokazywał temperatury cieczy, robiłem test zegarów i był 100% sprawny a okazało się że wina licznika a nie czujnika temperatury. Skoro czujnik i wtyczkę przeczyściłeś, to radziłbym żebyś podjechał do kogoś znajomego,kolegi który ma takie auto jak ty i podmienić licznik wtedy będziesz na 100% pewny za co się wziąć, czy za licznik czy za czujnik, bo inaczej nikt z forum nie wywróży na 100%, możemy tylko doradzać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek umiera , miałem to samo , wymiana pomogła :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik można wykluczyć dziś założyłem nówkę nic to nie dało, poprawiłem też styki na kostce. Niestety nie bardzo mam od kogo pożyczyć zegar więc muszę jakiś kupić, teraz pytanie czy to musi być dokładnie od 2.8 v6 czy może być od 2.6 lub 1.8 ? Zegary mam VDO jedna kostka niebieska druga żółta. Po allegro widzę też ze sa z jedna niebieska a druga zielona jest jakaś różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nusiek napisał:

Czujnik można wykluczyć dziś założyłem nówkę nic to nie dało, poprawiłem też styki na kostce. Niestety nie bardzo mam od kogo pożyczyć zegar więc muszę jakiś kupić, teraz pytanie czy to musi być dokładnie od 2.8 v6 czy może być od 2.6 lub 1.8 ? Zegary mam VDO jedna kostka niebieska druga żółta. Po allegro widzę też ze sa z jedna niebieska a druga zielona jest jakaś różnica ?

Tak, niebieska i żółta to przed lift a niebieska i zielona to po lifcie także różnica ogromna szukaj takiego licznika z żółtą kostką i z niebieską, najlepiej może wpisz w wyszukiwarce allegro numer swojego licznika, może znajdzie taki sam jak twój jeśli ktoś będzie sprzedawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie musi być od 2.8 może być jakikolwiek nawet 1.6 , jeśli masz fis to ma mieć nowy tez fis , pozniej VCDS i zmieniasz kodowanie licznika dla swojego silnika i tyle :) ja mam u siebie licznik od 1.8 z Fis :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawartość dodana 2 minutes later

aha i jeśli chodź o VDO masz 3 rodzaje liczników

przed lift - zegarek analog bez cyferek
mały lift - zegarek analog z cyferkami 3-6-9-12
duży lift - zegarek cyfrowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem licznik dokładnie taki jak mam ten sam numer itp. Pochodzi on od 1.6 czy też musze go przekodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nusiek napisał:

Zamówiłem licznik dokładnie taki jak mam ten sam numer itp. Pochodzi on od 1.6 czy też musze go przekodować ?

Sprawdzisz, jeśli podłączysz i wszystko będzie działać jak powinno to nic nie będziesz musiał kodować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie czekam na licznik, nawet jesli trzeba przekodować, to musi się dać skoro maja te same numery. Przeciez nie moze byc 2 roznych czesci o tych samych numerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kodować na 4 lub 6 cylindrów ;) licznik kodujesz zawsze pod swój silnik , zreszta VCDS podaje możliwe opcje kodowania :) wiem bo sam to robiłem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu zakoduję z tego co wiem koduje się jeszcze mniejszy zbiornik paliwa dla quattro, a ja quattro posiadam więc jak by ktoś mi mógł podać jakąś instrukcje kodowania byłbym wdzięczny bo szukałem sam i nie mogę znaleźć po polsku

Zawartość dodana 6 minutes later

Witam ponownie licznik zamontowany nowy niestety objaw ten sam co teraz ? Za co się zabrać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...