Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece żarowe a przydymianie.


ArapahoVmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie luźne pytanie. Od jakiegoś dłuższego czasu, w trakcie jazdy, przy ostrym dodawaniu gazu i redukcji, auto mi przydymiało na szaro/czarno. Widoczne było to szczególnie w nocy w reflektorach samochodów jadących za mną. Myślałem sobie, no cóż, auto swoje lata i przebieg już ma, ponadto diesel, tak musi być. Na początku mrozów, zaczęły się problemy z rozruchem, więc sprawdziłem świece i okazało się, że dwie z czterech są padnięte. Po wymianie świec na nowe zauważyłem, że przydymiane podczas ostrzejszego przyspieszania praktycznie całkowicie ustało - występuje nadal, ale w o wiele mniejszej skali, czasami w ogóle nie widać dymu.

I teraz bardziej na zasadzie ciekawostki, niż wyszukiwania sobie problemu na siłę, zachodzę w głowę, jaki mają związek świece żarowe z przydymianiem? Dodam, że przydymianie i ostrzejsze dodawanie gazu następowało na dobrze rozgrzanym silniku, a z racji, że dużo jeżdżę, na pewno nie miało to związku z kiepskiej jakości paliwem, gdyż przydymiał zawsze, bez względu na pochodzenie paliwa. Wszystkie filtry wymieniam co 15 tys, więc problemy związane z zasyfionym filtrem paliwa/powietrza też można wykluczyć. Ewidentnie przydymianie ustało/ mocno zmalało po wymianie świec żarowych. 

Jaki mogą mieć wpływ na to zjawisko?

 

Pozdrawiam,

AraoahoVmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, żadne... dlatego tak to mnie nurtuje.... jednak niezaprzeczalny jest fakt, że po wymianie świec przydymianie ustało, więc jakiś związek musi być, jak nie bezpośredni, to pośredni. Nic innego w tym czasie nie było robione.

Edytowane przez ArapahoVmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...