Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysyłka foteli


Talib13

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Mam pytanie do osób, które na co dzień zajmują się handlem/wysyłką części. Chciałbym wysłać dwa przednie fotele do B6 gdzie najlepiej zlecić wysyłkę DHL, GLS ?? Wiadomo chodzi o najniższy koszt. Jeżeli wysyłać to jako dwie osobne paczki czy na palecie? Wiem paleta drożej paczka znowu nie może przekroczyć określonych wymiarów i chyba 30 kg wagi z tego co udało mi się dowiedzieć. Jakiś pomysł jak to najlepiej i najbezpieczniej spakować może dla niektórych to banalne pytania ale ja na co dzień nie wysyłam paczek a tym bardziej o takich gabarytach. Jeszcze pytanie jeżeli miałaby to być paleta to zapewne musi być EURO ale ma mieć wszystkie atesty itp czy wystarczy, że ma zachowane wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wysyłałem komplet foteli plus tylna kanapa do Omegi, przednie rozłożyłem na maksa i jeden z drugim zawiązałem streczem, z tyłem tak samo , wysyłałem dhl-em w trzech paczkach ( tak sobie zażyczył kupujący )  pierwsza przednie fotele , druga tylna kanapa z oparciem i trzecia zagłówki .

koszt nie pamiętam dokładnie ale coś około 60 złotych. 

najlepiej wejdź na stronę i sprawdź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale nie napisałeś skąd dokąd to chcesz wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Zielonej Góry na Śląsk, na razie to dokładnego kodu pocztowego nie mam. No ale przyjmijmy, że Zielona Góra Katowice

Edytowane przez Talib13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w porównywarkę kurierów i zrób każdy fotel osobno. Ja płaciłem 35zł i wiezli 500km

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Mógłbyś może napisać jak pakowałeś fotel w kartony czy raczej owijałeś streczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą chłopaki - owinąć fotele streczem i na ostre krawędzie karton.

Ja sporo wysyłam przez www.sender24.pl i śmiało mogę Ci polecić.

Wejdź na stronkę i zrób samemu wycenę.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mówicie, ze przejdzie w każdych wymogach jakie czytam na stronach firm kurierskich jest paczka powinna w miarę przypominać prostopadłościan, albo od razu jest nietypowa i cena w górę.  Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem woże na paletach fotele ( jako kurier ) mieści sie w miarę cały zestaw :) Paleta moze byc jednorazowa nawet ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać ze z epaka trzeba uważać, ja miałem sytuację , że za paletę ponad 160 zł jak przyjechała naliczyli chorą kwotę do dopłaty. A później nie możesz reklamacji składać do przewoźnika, tylko do epaki, a oni jak uznają reklamację za niezasadną to nara, albo tak samo może zrobić przewoźnik u którego wykupiłeś przewóz przez epakę. Ogólnie jak wychodzą dopłaty to idzie włosy z głowy wyrywać.  Ale to nie miejsce żeby się rozwodzić nad tematem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat chodzi o sam przód, raczej chciałbym spakować to w pojedyncze paczki i wysłać jako dwie osobne paki. Jak to wygląda z takimi wielkimi paszkami muszą być kształty w miarę regularne czy kurier przyjmie mi opakowany fotel. Jednak mimo owinięcia straczem i zastosowania kartonów będzie to nadal kształt fotela.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych kurier nie chciał przyjąć foteli mimo opłacenia za przesyłkę o nie regularnym kształcie. Wymagał wsadzenia fotela w karton co wiąże się z przekroczenie gabarytów i pewnie dopłatą do wysyłki wcale nie mała. Na szczęście kasa została oddana przesyłka dotarła inaczej. Mogę dodać, że fotel do b6 waży 27 kg gdyby ktoś kiedyś chciał wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...