Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moduły świateł i lub haka w audi a4 b6 - problem ze światłami po zwarciu. Prosze o pomoc


pperlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam Hak westfalia jak się okazało zamontowany w Niemczech nie fabryczny. Centralka jak na zdjęciu.

Podczas wymiany żarówki świateł w przyczepie (niestety nie wyłączyłem świateł w aucie) zrobiłem zwarcie i od tego czasu mam wielki problem.

W przyczepie nie działają żadne światła a na komputerze wyświetlają się kolejne komunikaty o brakach w oświetleniu. Dotyczy to również tyłu pojazdu.

Po odłączeniu przyczepy i ponownym włączeniu stacyjnki wszystko wraca do normy w aucie. Co ciekawe gdy auto jest wyłączone i wszystkie światła również po podpięciu przyczepy świecą się w niej światła. Jakiś przekażnik puszcza prąd.

Nie wiem teraz jak się za to zabrać. Sterownik - moduł umieszczam na zdjęciu. Po rozebraniu wewnątrz jest płytka a w niej 10 przekażników 51nd12-w1. Moduł kupiłem używany na allego i sa takie same objawy wiec zepsuty lub to nie jest ta część winna.

Dodatkowo przy włączonym wstecznym w aucie nie ma kierunków z tyłu ;-(

Czy ktoś miał podobny problem, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. I czy winny może być ten moduł. Bezpiecznik niestety sie nie spalił ten o nr. 32 20 A. Może coś innego odpowiada za ten problem.

Komputer podłączony przez kabel pokazuję awarię świateł tył.

z góry dzięki za pomoc

 

puszka.jpg

Edytowane przez pperlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...