Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy trzeba wymieniać dwu-masę?


marek62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początek dodam iż prześledziłem paręnaście tematów i nie znalazłem odpowiedzi.problem mój polega na tym że kończy się sprzęgło-pedał wysoko bierze jedynka ciężko wchodzi itd.do wymiany tarcza docisk,ale podobno w moim a4 jest silnik ADP, jest tam dwumasa i mechanik mówi że jak wymieniać to wszystko w komplecie.bo może po miesiącu rozsypać się ta dwumasa. pytanie moje do kolegów co wy  o tym myślicie.bo nie mam kasy na takie wielkie naprawy.tymbardziej że dwumasa nie hałasuje i nie mam żadnych wibracji podczas jazdy.chciałbym zmienić samą tarczę z dociskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić dwumas po rozebraniu sprzęgła, a nie od razu brać się za wymianę wszystkiego w ciemno. Przy tym motorze to wątpię żeby był padnięty. No chyba, że ktoś wyjątkowo katował auto. Mechanik pewnie chętnie by przytulił dodatkową kasę za niby padnięty dmumas :D Przy wymianie sprzęgła należy jeszcze zwrócić uwagę na uszczelniacze wału i skrzyni, bo któryś z nich będzie prędzej do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dwumas jest ok.

mechanik wspomniał że wymiana samej tarczy i docisku może spowodować uszkodzenie dwumasy-bo  stare dopasowane itd.a jak założy nowe części to może  spowodować uszkodzenie tego koła.pomyślałem co by zakupić używkę komplet cały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie coś nie tak z dmumasą to już lepiej zrobić przeróbkę na zwykłe koło zamachowe. Kupić używane koło zamachowe 1z, nowe śruby do koła i do tego komplet sprzęgła. W 1.8t jest to sprzęgło od g60, a w 1.6 to nie jestem aż tak zorientowany.

Jak z kołem jest wszystko dobrze to nic Ci się nie uszkodzi bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią bym przełożył zwykłe koło zamachowe ale nie wiem od czego by podeszło do mojego ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz realny przebieg? W dieslach po 200tys dwumasy potrafią być niezużyte więc w benzynach tym bardziej. Wymień samo sprzęgło i tyle. Trzeba być dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

270000km.zmienię same sprzęgło może za szaleję i ze szrotu wezmę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...