Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Klima nie działa, błędy i bloki pomiarowe - kompresor?


dfence2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zrobiło się odrobinę ciepło a tu klima nie działa. Do tej pory działała ok, przynajmniej przez zimę tak mi się wydaje ;)
Mam błędy silniczków:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
        41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
        30-00 - Open or Short to B+
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Oraz załączam bloki pomiarowe z włączona klimą, ustawioną na LO, obieg wewnętrzny, kratki środkowe. Poza Load (58% - dochodzi do 60%) nic się nie zmienia, ciśnienie stoi w miejscu. Oba węże wchodzące w podszybie są ciepłe, nie zmieniają swojej temperatury. Nie słychać żeby kompresor się załączał. Odkręciłem wentyl od cieńszego węża przy podszybiu, po naciśnięciu stwierdziłem że jest gaz (coś jest). Klima i tak będzie dopełniana przed tym sezonem ale termin u mechanika mam dopiero w przyszłym tygodniu. Bezpieczniki (1 i 5) są OK.

Mój kompresor jest na osobnym pasku i wg. mojego mechanika, nie mam samo-zrywnego sprzęgła tylko elektromagnetyczne. W weekend wejdę pod auto i zobaczę czy dochodzi napięcie do kompresora - oraz jeśli faktycznie jest sprzęgło elektromagnetyczne - sprawdzę obwód tego elektromagnesu.

Mam do Was pytania:
- czy powyższe błędy silniczków mogą wpływać na niewłączanie się klimy?
- jak sprawdzić obwód elektromagnesu, gdzie jest jego wtyczka, jakie powinien mieć wartości oporu?
- jak wymienić elektromagnes?
- jak zdjąć koło pasowe?

Dzięki za wszelkie sugestie :)

klima_probl_meas_blocks_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiązana.

Sprężarka ma jednak koło pasowe samozrywne. Nie zerwało się na szczęście. Po prostu się odkręciło. Metalowy element leżał sobie na oslonie silnika, znalazłem go dopiero po ściągnięciu osłony na kanale. Przykreciłem na kleju do gwintów Loctite, klima dziala. Koszty na szczęście zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...