Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Warta - wycena uszkodzenia z AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniższe uszkodzenie wyceniają mi ugodowo na 855zł. Do lakierowania nadają się drzwi przód i tył. To co widać na foto to już po próbie wypolerowania. Czy aby nie za mało?

warta1.jpg

warta2.jpg

warta3.jpg

warta4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto juz było malowane co wyraźnie widać stąd zapewne taka wycena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za mało. Powinno być powyżej 1500 zł, ale druga fotka od góry wskazuje, że na drzwiach masz szpachlę. W zawiązku z tym ubezpieczyciel zapewne policzył wartość szkody - 50% za wcześniejsze niefachowe naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdym elemencie auta jest oryginalny lakier prócz tych tylnych drzwi - 10 lat temu było tam coś robione, przód drzwi nigdy nie malowane. Chcą odpowiedzi do 17, co można ugrać?

Zawartość dodana 18 minutes later

Jeszcze jedno, czy mogę auto oddać do ASO? Mi nie zależy na tym aby zarabiać, chce mieć dobrze zrobione i auto zastępcze na czas prac. Biorąc 855zł nawet za tyle tego nie naprawie, a auto zastępcze będę musiał sobie opłacić.

Zakres AC Standard w Warcie. 

-pomniejszenie sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania

-bez procentowego pomniejszania wartości części przy wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki w jakim stanie? bo na to też patrzą? ja miałem zarysowanie zderzaka 10x2cm i dostałem 1600zł a zrobilem to markierem za 5zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony 7mm 2015 rok

Zawartość dodana 0 minutes later

Oni tyle mi dają bez oględzin, ugodowo,

Zawartość dodana 27 minutes later

A czy w ogóle można z nimi negocjować?? Najpierw kobieta zapytała czy znam koszt naprawy, odpisałem że nie. Zaproponowano mi 855zł, odpisałem że dziś podjadę na oględziny do warsztatu. Odpisała że prosi o odpowiedź do 17. Czy mogę negocjować cenę jeżeli lakiernik stwierdzi że koszt tej naprawy to 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negocjować zawsze można.

2 godziny temu, nex napisał:

czy mogę auto oddać do ASO?

Przeczytaj zapisy umowy, bo jest możliwe że ubezpieczyciel zagwarantował sobie kosztorysowe rozliczenie szkody. Wtedy wariant serwisowy odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawa zamknięta, zaproponowałem kwotę 1500zl. Pani na początku podniosła się na 1350, nie zaakceptowałem i poszła na kompromis akceptując moje warunki.

Zawartość dodana 38 minutes later

Wysłano mi kosztorys naprawy na 1238zl, ale mimo to ugodowo wypłacą 1500zł. Warto walczyć o swoje. 

Co prawda nie wiem ile na przyszły rok przez to więcej zaplace AC ale w tym roku to było 320zł xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniażki już na koncie, szybko i bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...