Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięty przewód.


Grzegorz Szydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentem jest b6 1.8 T z silnikiem bfb . Czy ktoś z szanownych forumowiczów rozpozna i zdiagnozuje od czego jest ten przewód Znajduje się pod kolektorem i tak jak by był styropianowy czy coś takiego. Wychodzi w okolicach dołu bloku nie daleko filtra oleju a łączy się z jakimś trójnikiem. Z góry dzięki.

 

przewod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy na tym zdjęciu pokazałeś kolanko odmy czy zawór odmy. Ale zapewne masz popękane właśnie kolanko odmy - jest plastikowe i po latach rozpada się w rękach, dlatego napisałeś o czymś styropianowym :) Normalne w 1.8T... a WYGLĄDA TAK jak poniżej:

od005_03.jpg

 

Całość wygląda mniej więcej tak jak poniżej (na zdjęciu widoczne przewody odmy z A3 1.8T):

odma_moja_4037761.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego właśnie o te kolanko  mi chodziło . A czy jest możliwe że przez te kolanko  ubywa oliwy? Będę zamawiał te kolanko czy sugerować się jakoś firmą . Chyba wiszę jakąś okowitę:)

 

Przewód wymieniony , nie było łatwo przez instalacje lpg . Ale zauważyłem choć już było ciemno że trochę  dymi .  A za bardzo nie było czuć spalonej oliwy rano sprawdzę stan. Jeszcze jedno mam pytanko czy płyn (na rozgrzanym silniku) po odkręceniu korka się podnosi?

 

Edytowane przez Grzegorz Szydziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...