Treść opublikowana przez toman
-
Ile kucy po programie
Może trochę przesadziłem, ale napisałem, że około 20 KM powinno bankowo dojść jakby ten BEX nie był już w najlepszej kondycji nie wnikając co klęka, a najczęściej to turbo już nie dmucha jak trzeba. Wiadomo że na około 30 KM można liczyć, ale była mowa o ori gratach łącznie z wtryskami ? O Barteza90 bexie słyszałem że dobrze wyszedł, tylko nie skojarzyłem, że to jego ?
-
Ile kucy po programie
Z mojego BEXa (bardzo zdrowy silnik, turbo) wyszło mi 220 KM/320 Nm. Tylko trzeba liczyć się z tym, że silnik silnikowi nie jest równy, ale około 20 KM powinno dojść ? Widzę, że jesteś z LBN, więc polecam kontakt z kolegą z forum @Galetto i zrobi Ci soft cacuszko ?
-
Swap Silnika BFB na BEX 1.8T
Dolałeś 1 litr na 1000 km, to jednak dużo.. ogarnij temat i dopiero na soft, żeby to miało ręce i nogi ? i tak jak wyżej kolega napisał, logi to podstawa. Silnik możesz mieć w oleju też przez rozwaloną odmę, częsty problem w 1.8t. PS Jak mi AVJ zaczął brać litr na tysiąc, to niedługo później zmieniałem słupek, bo i kompresji brakowało ?
-
Ile kucy po programie
Pytasz o możliwy przyrost po samym sofcie, bez ingerencji w turbo, wtryski itd?
-
Katalog cześci OEM (bardzo szczegółowy) web
Strona znana, ale na pewno nie dla wszystkich i ktoś skorzysta tak jak Ty?
-
Falujące obroty, nierówna praca, błąd sondy 2.0 ALT
U kolegi z forum @lucjan0681e podobne cyrki działy się przez nieszczelność w dolocie ?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Ja co drugi tydzień mógłbym pewnie podlecieć ? Mam tylko takie zdjęcie, motór@andynl nie zmieścił się w kadrze ?
-
Kopci po wymienię kata na dp
Problem ten sam, o którym rozmawiałem godzinę temu w pw na fb, powitać koleżkę ? Na potwierdzenie obserwuj stan oleju, ale moim zdaniem i tak wszystko wskazuje na kończące się turbo. Sam przerabiałem identyczne objawy dwa razy. Do tej pory nie wiem jakim cudem w trakcie prac u lakiernika zaczął mi tak dymić, że szosy nie było widać. Z dolotu zlałem prawie litr oleju, a olej był w tłumikach i na klapie. Myśl o hybrydzie ?
-
Bukowina 2019 - podziękowania
I ja również dziękuję za mega zlot. Inne kluby mogą uczyć się od naszych organizatorów ? To dopiero moja druga, ale z pewnością nie ostatnia Bukowina z a4-klubem ?
-
XX Ogólnopolski Zlot i XIII Urodziny Audi A4 Klub Polska - Bukowina Tatrzańska 29-31 Marca 2019
toman
-
150km 163km czy 190km Który lepszy ?
Jeden karabin pod względem awaryjności. Optymalnie będzie brać BFB, bo nie widzę sensu dopłacania do BEXa tyle ile obecnie trzeba ?
-
Głowica Audi a4 b6 1.8t
Trochę nie ten dział, ale mam głowice BEX ?
-
Downpipe 2.0 tfsi
DP ze zdjęcia wyżej pasuje p&p bez najmniejszej rzeźby, zarówno flansze, sonda jak i widoczny wspornik ? Jakby ktoś był zainteresowany, to zapraszam na PW.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Nawet nie słyszałem o takiej możliwości, dobrze wiedzieć :-) Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
-
A3 8P - 3.2 V6 DSG - Black Bandit
Dobra sztuka :-) Też mam 3.2 dsg quattro, ale 3d przedlift. Fun daje niesamowity połączenie silnika i skrzyni :-)
-
Bukowina 2018 podziękowania.
Czapki z głów przed organizatorami! Wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie spodziewałem się, że aż tak! Obowiązkowo za rok trzeba być, @Hugo możesz zapisywać mnie na listę tak jak już mówiłem Może uda się ściągnąć więcej osób z lubelskiej - na spotach będziemy nad chłopakami pracować Zdecydowanie za szybko minął ten weekend.. Dzięki i do zobaczenia za rok!
-
Bla bla bla Bukowina Tatrzańska 2018
Jakby w temacie :-D Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
-
Bla bla bla Bukowina Tatrzańska 2018
Wszystko ładnie pięknie, tylko niech mi nikt zakazu wjazdu nie postawi, bo wybieram się A3 zapisywałem się jeszcze z a4, ale wyszło jak wyszło... I tylko marka się zgadza Legendy już krążą o zlotach w Bukowinie, pora przekonać się samemu
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Elegancko! W temacie mało się działo, a wbrew pozorom spoty hulały regularnie :-) Do następnego! :-)
-
XIX Ogólnopolski Zlot i XII Urodziny Audi A4 Klub Polska - Bukowina Tatrzańska 23-25 Marca 2018
UCZESTNIK ZLOTU: nick: toman
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
Zawór odmy - przy kolanku, które wymieniał mechanik. Wcześniej było pozornie ok, bo była nieszczelność, a teraz zasysa korek :-) Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana silnika z avj na bfb bądź bex.
U siebie mam 5b z avj i to teraz najgorsza rzecz w moim aucie, bo jest koszmarnie krótka... Na trasie MASAKRA. Przy 150 KM z quattro miało to sens, ale teraz przy 220 KM brakuje 6 biegu, albo dłuższej 5 :-) Silniki są jak pisałem plug & play, nic nie trzeba przerabiać. Licz się tylko z tym, że może się okazać, że poduszki masz rozwalone i będziesz szkoda składać na starych.. że sprzęgło się kończy itp. Zawsze jakieś dodatkowe koszty dochodzą :-) Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
-
problem z napinaczem łancucha
Łańcuch przy koszcie samego napinacza, to prawie nic, więc nie próbuj na tym oszczędzać :-) Czasami pomaga wymiana ślizgów i łańcucha. Jeśli podejrzewasz uszkodzenie samego elektrozaworu, to jest wymienny, ale raczej nie do kupienia jako nowy.. z resztą wątpię, żeby chodziło o jego uszkodzenie :-) Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana silnika z avj na bfb bądź bex.
Bfb mechanicznie i w osprzęcie, to to samo tylko inny soft. Bex inne turbo, wtryski, soft, dwa intercoolery. Dlatego jeśli myślisz o późniejszym modzeniu i szukaniu turbo z bexa, to możesz kupić kompletny swap za około 3500 zł (więcej bym nie płacił), a swój silnik sprzedać na części i trochę się zwróci - pompa wspomagania, sprężarka klimy, alternator, turbo, ic i inne pierdoły. Jak będziesz chciał kupić coolery z bexa oddzielnie, to zapłacisz 600 zł, za turbo pewnie około 600-700 zł, wtryski 150-200 zł. My już piszemy o zmianie silnika, a jeszcze nie wiadomo co z Twoim tak naprawdę i ile będzie kosztować ewentualna naprawa.. [emoji3] Niezależnie od tego co wybierzesz, nie kupuj silnika w ciemno! Dużo jest wyjeżdżonych, z klepiącą głowicą. Musisz go posłuchać, zmierzyć kompresję. Dużo jest angoli na części. Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana silnika z avj na bfb bądź bex.
Ten sam temat przerabiałem w czerwcu tego roku. Tyle tylko, że ja wrzuciłem kompletny swap bexa z dsmic, turbo, kompem, osprzętem itd, a swój sprzedałem na graty, bo praktycznie na jedno mi wyszło cenowo :-) Wystarczy jeśli kupisz słupek, może być nawet AWT i przełożysz swój osprzęt. Różnice na jakie ja trafiłem, to inaczej poprowadzona odma (różni się też jednym króćcem kolektor ssący), żeby nie rozszczelnić układu, zostawiałem swoją sprężarkę klimy i okazało się, że bex ma innej wielkości koło, ale zostawiasz pasek avj i jest ok. Czujnik temperatury w dolocie ma inną wtyczkę, ale po prostu zostawiasz stary.. Te różnice podałem informacyjnie, ogólnie słupki plug&play :-) Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka