Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi dylemat 19 czy 20 cali


grand116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy możecie się wypowiedzieć na temat jakie felgi założyć 19 czy 20 cali audi s4 b8 

Mam dylemat czy będzie wielka różnica w komforcie miedzy tymi felgami no i najbardziej chodzi mi o Polskie drogi czy da sie jeżdzic na takich felgach po naszych drogach czy to nie będzie męka bo na takich felgach opony będzie pare centymetrów i nie mogę się zdecydować a sezon się zbliża :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzyskać taki sam komfort na 20" jak i na 19"


W jaki sposób? :)

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LukiKRK napisał:

 


W jaki sposób? :)

Tapniete z SGS7
 

 

Zakładasz oponę 245/35 na 20" jak masz 8.5j to elegancko siedzi praktycznie bez naciągu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz oponę 245/35 na 20" jak masz 8.5j to elegancko siedzi praktycznie bez naciągu 


A ile licznik Ci przełamuje? Jakaś duża różnica czy do przeżycia?

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 255/30/20 licznik pokazuje tyle ile faktycznie jedziesz sprawdzone na gps 

Zawartość dodana 5 minutes later

Czyli nie oszukuje jak to ma miejsce np. na 18" licznik pokazuje 60 a faktycznie jest 57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja pytałem na 245 35 r20 ile przeklamuje. Bo na profilu 30 to już bardzo twardo chyba...

Tapniete z SGS7

Zawartość dodana 8 minutes later
na 255/30/20 licznik pokazuje tyle ile faktycznie jedziesz sprawdzone na gps 
Zawartość dodana 5 minutes later Czyli nie oszukuje jak to ma miejsce np. na 18" licznik pokazuje 60 a faktycznie jest 57


Wg kalkulatora opon poniżej 2% odstępstwa od normy ma opona 235 35 r20 tylko pytanie czy to już nie będzie duży naciąg?

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/35 miałem ale na 19" i już nie pamiętam ile było przekłamania ,ale jak pisałem wcześniej nie jest to że jedziesz 60 a faktyczną jest 65 -tym nie ma się co martwić. Będzie tyle co masz praktycznie na liczniku 

Tak jest zrobione  w każdym aucie na seryjnym ogumieniu że licznik nie pokazuje prawdy 

Masz ustawione na tempomacie 100 a faktycznie jest 95 

Czy twardo jest na 245/30  ja mam 255/30 jak masz kiepskie drogi to nie polecam Ale jak masz drogę z miarę ok to spoko twardo nie jest -nie ma betonu -

Dlatego pisałem że można założyć 245 /35/20 i będzie miodzio 

 

Zawartość dodana 23 minutes later

Czy będzie naciąg na 235/35/20 rozumiem że chodzi 8,5j to tak widoczny będzie, ale to zależy co lubisz, jeden chce drugi nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi będą albo 20x9 et 35 opony myślę nad 245x30 lub 255x30 albo 19x8,5 et 35 opony 245 35 no właśnie chodzi o to że muszę mieć założone  opony jakie będą wymagane w TUV

Mogę powiedzieć że drogi nie są najgorsze ale wiadomo zeby trafić na dziury na naszych drogach długo nie trzeba szukac bardziej chodzi mi czy będę  musiał omijać każdą studzienkę w drodze i keżdą mniejszą dziurę.

Bardziej skłaniam się ku 20 ale praktyczniejsze są chyba 19  . Muszę znaleść jakąś audi na 20 i zobaczyc jak to się prezętuje a felgi będą takie 20 albo19

http://www.ebay.pl/itm/20-Zoll-Alufelgen-MOTEC-Tornado-A4-B8-A6-4G-A7-A8-4H-Q5-RS7-S6-A6-S5-A5-S7-S8-S4-/262908646787?hash=item3d36939583:g:kwgAAOSwOtdYUBwY#shpCntId

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pytanie czy zakladajac koło nie zalecane przez Audi do B8 np 245 35 r20 nie będzie problemów chociażby z wypłatą jakiegoś odszkodowania. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem że ktoś miał wypadek i ubezpieczenie mu nie wypłaciło z powodu nie oryginalnych kół ( ale chyba były nn) wydaje mi się że jeśli koła mają atest TUV i są dopuszczone do tego auta i auto przechodzi przegląd np. Niemcy , Szwajcaria .... to raczej nie powinno być problemów chyba:mellow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No TU

Dnia 5.04.2017 o 20:03, grand116 napisał:

Gdzieś kiedyś czytałem że ktoś miał wypadek i ubezpieczenie mu nie wypłaciło z powodu nie oryginalnych kół ( ale chyba były nn) wydaje mi się że jeśli koła mają atest TUV i są dopuszczone do tego auta i auto przechodzi przegląd np. Niemcy , Szwajcaria .... to raczej nie powinno być problemów chyba:mellow: 

No TUV maja, ale czy sa dopuszczone do danego auta kwestia. W tabelkach w mojej budzie jest 255/35R19 ale wyżej już nic. Teoretycznie 235/35R20 jest tylko 1,8% różnicy czyli ponizej magicznego 2%. 245/35R20 to w ogóle takich opon nie widzę... O homologacji pod Audi to już w ogóle można zapomnieć. Takie rozmiary to do Porsche i Ferrari najczęściej :P

Druga sprawa to to co pisał @skotmen powyżej - 245/35R19 nie przekłamuje prędkości a takie jak mam fabrycznie 255/35R19 przekłamuje już trochę. Więc nie ma raczej na to lekarstwa chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to załóż takie jak w serii w A4 4.2 FSI :P są i będzie w zgodzie ze sztuką (265/30/R20) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to załóż takie jak w serii w A4 4.2 FSI [emoji14] są i będzie w zgodzie ze sztuką (265/30/R20) [emoji6]


Musiał bym jeszcze taki silnik założyć zeby kapcie 265 uciagnac 1.8tfsi [emoji14]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma jedno do drugiego... zakładając 2cm szerszą oponę będzie aż tak słabo się zbierał? inna sprawa, że szeroki kapeć zupełnie inaczej się na nierównej drodze sprawuje niż wąski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma jedno do drugiego... zakładając 2cm szerszą oponę będzie aż tak słabo się zbierał? inna sprawa, że szeroki kapeć zupełnie inaczej się na nierównej drodze sprawuje niż wąski [emoji6]


No troszkę słabiej. Pamiętaj tez że rs4 ma szersze nadkola niż zwykle a4/s4. W każdym razie na profilu 35 spróbuje a jak nie to 255 30 r20 styknie myślę:)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, was002 napisał:

a co ma jedno do drugiego... zakładając 2cm szerszą oponę będzie aż tak słabo się zbierał? inna sprawa, że szeroki kapeć zupełnie inaczej się na nierównej drodze sprawuje niż wąski ;)

No właśnie już się  zastanawiałem nad 265 30 20  będzie troszke wyżej. Możesz napisać jak się zachowuje taka opona na nierównościach 245 & 265.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się odnieść jedynie do 245 w golfie - jest porównywalnie (jeśli nie bardziej miękko, w końcu auto ze 400kg cięższe). Zwróć też uwagę na ceny tych opon - 265x30 może się okazać tańsza niż jakieś niestandardowe rozmiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się odnieść jedynie do 245 w golfie - jest porównywalnie (jeśli nie bardziej miękko, w końcu auto ze 400kg cięższe). Zwróć też uwagę na ceny tych opon - 265x30 może się okazać tańsza niż jakieś niestandardowe rozmiary...


Ale golf ma 245 30 oponę? Czy 245 35?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...