Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZAGADKA!! dziwny problem ze wspomaganiem.


Lapkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po krótce historia wygląda tak:
- jesień 2016 wymiana oryginalnej pompy wspomagania na zamiennik mayle
- zregenerowane przewody od pompy do magla 
- pompa lekko hałasowała wspomaganie bez zarzutu
- zimą pojawia się problem mianowicie z rana na zimnym silniku brak wspomagania... dopiero po skręceniu na siłe kiery w lewo w prawo wspomaganie odpalało się i działało już do końca dnia
- 3 tygodnie temu wymieniona pompa na oryginał oraz przewód magiel->pompa na oryginał bo przekonywał mnie ten regenerowany ... ciśnienie na zimno i na ciepło w normie, przepłukany układ i zalany płyn  G004000M2 (syntetyk) bo dedykowany G00200(minerał) już nie jest produkowany i "na tym ma jeździć" tak powiedzieli
- pompa działa fajnie cichutko i gładko jednak pozostał problem wspomagania na zimnym silniku... znowu kiedy odpalam auto z rana muszę skręcić na siłę w lewo .. skręcić na siłę w prawo .... wspomaganie się pojawia i jest tak do końca dnia... rano sytuacja się powtarza
- oddałem znowu auto do warsztatu .. pompa sprawdzona -> ciśnienie dobre.. Panowie uważają że to maglownica mimo że jest sucha ... a ja jakoś im nie wierzę i uważam że to jednak kwestia płynu mimo że oni "leją  G004000M2 do innych aut i wszystko działa dobrze" 
Prosze poradźcie coś bo inne naprawy i ta pochłonęły mnie już trochę klopsu i nie chcę chybić z diagnozą .... 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem płyn u siebie również na ori syntetyk o oznaczeniu G004000M2, jednak u mnie wszystko na plus. Kiera chodzi lżej i do tej pory nie odnotowałem żadnych problemów (wymiana jakieś 4 miesiące temu). Może to niekoniecznie wina płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na tym forum gosc mial to samo z rana brak wspomagania ale on mial brak wspomaganie w 1 strone.

Oddal magiel do regeneracji i po sprawie.

Okazalo sie ze zawor co odpowiada za przekierunkowanie cisnienia zdechl.

Jak pada waz tzn jego wew czesc rozwarstwia sie przez co blokuje cisnienie to wtedy wspomaganie slabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jeszcze wymienic srube z zaworkiem jednokierunkowym na maglu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...