Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E Led i informacje z nawigacji na czerwonym FIS


GregoryFx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję montaż do B6 nawigacji RNS-E Led. Posiadam licznik z czerwonym pełnym FIS. Teraz pytanie, czy będą wyświetlane informacje z nawigacji na FIS?

Tutaj na filmiku:

Widać że są podawane najważniejsze informacje, a z komentarza można wywnioskować że trzeba kliknąć przycisk RESET na manetce od wycieraczki i w tedy FIS przechodzi na nawigacje od RNS-E.

 

Czy faktycznie to działa?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, czasami trzeba dopisać navi w adaptacji licznika, ale zazwyczaj rusza "na strzał" :hi: oczywiście w trybie prowadzenia :wink: warunkiem jest połączenie CAN pomiędzy radiem, a licznikiem, a to uzależnione jest od tego, jakie teraz masz radio (i jakie fabrycznie wyszło) w Twoim samochodzie.

Edytowane przez kaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za odpowiedź :) Oryginalnie po zakupie było Concert na CD, później wymieniłem na takie samo ale od B7 z chromowanymi gałkami, ponieważ wymieniłem kierownice pod multi funkcje od B7 i aby prawidłowo działały przyciski. W tej chwili na kierownicy mam działające podgłaśnianie, przewijanie i zmiana utworów. Natomiast przycisk MODE, wciskanie prawej rolki oraz przycisk od zestawu głośnomówiącego wyświetla na fis "no function", sądzę że one zaczną być aktywne w momencie podłączenia RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dokładnie tak samo jak na filmiku,tj. po otwarciu drzwi znika prowadzenie w fis,trzeba wyłączyć nawi,po włączeniu znów się pojawia. Nawi dokładana,da się z tym coś zrobić,czy tak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łukasz1234 napisał:

Witam! Mam dokładnie tak samo jak na filmiku,tj. po otwarciu drzwi znika prowadzenie w fis,trzeba wyłączyć nawi,po włączeniu znów się pojawia. Nawi dokładana,da się z tym coś zrobić,czy tak musi być?

Zapewne masz licznik z czerwonym FIS-em a one tak mają. Fabrycznie jak była navi w aucie to zawsze był kolor FIS i na tych licznikach nie ma tego problemu. Też miałem u siebie w B7 tak jak napisałeś, po wymianie licznika na kolor wszystko działa jak należy i ten problem już nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Dokładnie mam czerwony,może kiedyś też na kolorowy zmienię. Na razie tak zostawię,aż taki problem to nie jest,w razie czego tylko chwilowe wyłączenie i dalej śmiga. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...