Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie bagażnika


Ulung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Mam audi a4 b5  1.8 95r  jest to model   w którym się  tylna kanapa nie kładzie.  Mam problem ponieważ nie mogę otworzyć klapy bagażnika, otwieralem go wyłącznie przez centralny   bo kluczyk też nie wchodził do zamyka. 

Obecnie gdy przekrecem kluczyk w zamku przy  drzwiach   słychać  w klepie  stukniecie jak  by się otworzył lecz  się  tak nie dzieję  

Czy jedynym  wyjściem jest nawiercanie klapy? 

Jeżeli tak to wie ktoś w którym miejscu?

Czytałem ze nawierca się zaraz pod zamkiem pod tablicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat:

1. Zdejmujemy ramkę tablicy rejedtracyjnej

2. W odleglosci 12 cm w pionie od środka przycisku otwierania i 4 cm w lewo, patrzac od tylu na auto, wiercimy otwor. Czym wiekszy tym lepszy, ja uzylem do tego najpierw wiertla 6 mm, a nastepnie rozwiercilem do 15mm

3. Po wywierceniu otowru mamy na widoku dzwignie napedzajaca zamek rygla. Wystraczy za pomoca jakichis waskich i dlugich szczypiec chwycic ja pociagnac w gore i bagaznik otwarty

4. Nastepnie odkrecamy tapicerke i uchwyt do zamykania bagaznika i mamy dostep do mechanizmu otwierania zamka

5. Umieszczamy dzwignie na swoim miejscu, odpowiednio zabezpieczamy ( ja wywiercilem otowor 2mm pod zawleczke) i skrecamy wszystko z powrotem.

W moim przypadku dzwignienka wypadla w ogole i musialem umiescic kawalek grubszego druta w otworze rygla zamka zeby pociagnac za rygiel i bagaznik sie otworzyl. Moze komus sie przyda ten sposob.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno trzeba pociągnąć  tą linkę  ? .

Czym potem zabezpieczyć  wywiercony otwór  ?

Dzięki  i pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś otwierać z centralnego i ruszać tym srebrnym guzikiem od otwierania klapy w tym samym czasie?Jeśli kluczyk nie wchodzi to złap go kombinerkami przez jakąś szmatkę żeby nie porysować i ruszaj nim góra dół podczas otwierania-u mnie zdawało egzamin. Po jakimś czasie rozebrałem zamek i wygiąłem toche metalowy drucik przy zamku- drucik wydawał się zbyt długi i brakowało jednej zapadce dosłownie 0.5mm żeby zamek otwierał się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ulung napisał:

Mocno trzeba pociągnąć  tą linkę  ? .

Czym potem zabezpieczyć  wywiercony otwór  ?

Dzięki  i pozdro 

Nie trzeba wielkiej siły. Ja zabezpieczyłem otwór w ten sposób, że krawędzie blachy po wierceniu pomalowałem farbą, żeby się ruda nie wdała i wcisnąłem w otwór gumową zaślepkę, którą znalazłem w gratach w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...