Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciekający olej z poduchy


pawelle8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak napisałem w temacie wycieka mi olej. Od jakiegoś czasu zauważyłem plamki ciemnego i gęstego oleju na posadzce w garażu. Byłem przekonany że amortyzator się skończył ale nie. Dziś wjechałem na kanał i zauważyłem że od oleju mokra jest jedna z 4 poduch ( tulei ) trzymających sanki/belkę tylną. Czy jest to możliwe że w tej poduszce czy tam tulei ( nie mam pojęcia jak to nazwać) znajduje się olej i w moim przypadku ten olej wypływa? Sprawdziłem wszystko wokół i sucho. Nie mam innego wytłumaczenia skąd może się to brać. Dodałem zdjęcie i na czerwono zaznaczyłem o jaką poduchę mi chodzi. Jeżeli ktoś wiedział by coś więcej niż ja na ten temat to proszę o jakąś podpowiedź, poradę. 

7e07e7aa44aeab17802f48ba8004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc poduszka jest do wymiany. Dużo pracy jest przy takiej wymianie? trzeba cały wózek wymontować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelle8 napisał:

Dużo pracy jest przy takiej wymianie? trzeba cały wózek wymontować?

Tak, trzeba wyjechać całością. Roboty w uj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po wymianie konieczne będzie ustawienie zbieżności bo to jest wszystko połączone z zawieszeniem. Mam jeszcze jedno pytanie. W jakim celu są tam te poduchy? Jeżeli nie wymienił bym jej to ma to jakiś wpływ na jazdę i bezpieczeństwo podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj z kanału co dzieję się z zawieszeniem na szarpakach to zobaczysz jak to wszystko pracuje i w jakich sytuacjach.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...