Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B5 1.9 TDI AJM TURBO nie ciągnie. Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam moje Audi A5 B5 116 PS AJM nie ma mocy szczególnie z dolnych obrotów podłączyłem VAGA czysto błędów nie ma. Problem jest z turbosprężarką 

Zrobiłem Logi przedstawiam poniżej 

http://vaglog.pl/log-003_f8240D.html

http://vaglog.pl/log-008_YT7L9H.html

http://vaglog.pl/log-011_rUJ7WAz.html

Co może być przyczyną, że turbo nie kręci zawór N 75, czujnik doładowania czy turbo przytarte? Proszę o pomoc i dziękuję.  

Jak mam ewentualnie naprawić usterkę. Jeżeli chodzi o sztangę w turbo to się podnosi ale niewiele malutko

Edytowane przez janekkozak1

Opublikowano

Prawdopodobnie geometria zacina się. Widać że nie może wstać N75 też zbić nie może. Turbina na stół i VNT do czyszczenia. Wcześniej   sprawdz zdalnie test turbiny i obserwuj sztangę.

Opublikowano

Nie chcą mi się załadować Twoje logi. Odpal vaga wejdż na kanał 011 BS i loguj go. Podczas logowania wyjdz z auta i obserwuj sztangę od turbiny ma poruszać się dynamicznie, płynnie góra i dół na zmaine ( ok 2 cm) dokładnie jak na tym filmie 

Sprawdz kontrolnie wężyki od podciśnienia czy nieszczelności w układzie są

EGR smoluch polecam go zaślepić, bo sieje spustoszenie w dolocie.

 

Edytowane przez sebaa692

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Dnia 29.04.2017 o 00:06, lukaszooo napisał:

Turbosprężarka geometria naprawiona sztanga podnosi się, przewody szczelne i prawidłowo podłączone, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Zawór N18 kupiony nowy i działa, zawór N75 działa jest podciśnienie jak przykładam palca.  Dziur w dolocie nie ma. 

Auto ma moc od 3 tyś obrotów. Poniżej tych obrotów słabo.

Moim zdaniem problem jest w EGR podaje logi 

http://vaglog.pl/log-003_g5n0Sr.html

http://vaglog.pl/log-003_xCCyn.html

Jeżeli mam uszkodzony EGR, a nie chcę go zaślepiać bo telepie przy gaszeniu, to jakiej firmy mam kupić nowy co polecacie. 

Czy uszkodzony jest przepływomierz ? 

http://fotowrzut.pl/OYWOOK55O6

Edytowane przez janekkozak1

Opublikowano
  • Autor

http://vaglog.pl/log-003_mJM5E.html

http://vaglog.pl/log-008_2WGmHC.html

http://vaglog.pl/log-010_GZN02s.html

http://vaglog.pl/log-011_b4NRB.htm

 

W trakcie testu wystąpił błąd w vagu 17964 

 

Myślę że totalnie padnięty jest zawór N75

 

Edytowane przez janekkozak1

Opublikowano

oczywiści może to być przyczyna N75. Podmień na N18 i loguj. Trochę to wygląda jak dziura w dolocie lub padniete wężyki od podciśnienia ewentualnie pierścień w turbinie założony odwrotnie

Opublikowano
  • Autor

Wiec tak opiszę swoją tragedię z brakiem mocy. 

Po pierwsze zapobiegawczo wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia oraz szczegółowo sprawdziłem prawidłowość połączeń przewodów. 

Następnie po zaleceniach wyciągnąłem turbo z auta łatwo nie było rozebrałem i wyczyściłem geometrię i starannie złożyłem. Byłem już bardzo zadowolony jak założyłem na miejsce turbo 

myślę przejadę się i auto będzie jak szatan. Wsiadam odpalam a tu gorzej jak było muł żółw na Vagu pojawił się błąd 17964 w dodatku według logów EGR  i przepływomierz nie dział. 

Wymieniłem na nowy zawór N75 i dalej nic. 

Rozkręciłem EGR był cały za***any w dodatku ciekł wywaliłem go i kupiłem nowy  WAHLERA i nadal nic. 

Sprawdziłem pompę VACUM kruciec był już wcześniej klejony. 

Problem leżał tutaj  w "ZAWÓR ZWROTNY CHŁODNICY  4A0819809 "

1.jpg

Sprawdzałem na odpalonym silniku czy nie ucieka gdzieś ciśnienie nawet wcześniej  dotykałem ten zawór szukając uciekającego powietrza i nic było słychać świst myślałem, że to od paska przywykłem do tego świstu nic niepokojącego nie zauważyłem. 

Sprawdziłem strzykawką i wężem czy gruszka trzyma ciśnienie i gruszka opada znalazłem przyczynę. 

Wyjąłem zawór potem rozciąłem gruszkę i co  uszczelka cała popękana dziurawa jak sito, zakleiłem i złożyłem. 

Auto dostało takiej mocy, że nie poznaję swojego auta, nawet przed zakupem tak nie zapierdalało. 

Edytowane przez janekkozak1

Opublikowano

U mnie też powodem braku mocy  był ten zaworek zwrotny chłodnicy cieczy o którym pisze janekkozak1.

Wężyk i zaworek został zaślepiony i moc wróciła.

Nie ma potrzeby wymiany/regeneracji tego zaworu bo jest on zbędny, potem już audi nie wstawiało tego zaworka.

 

Edytowane przez manqm

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
U mnie też powodem braku mocy  był ten zaworek zwrotny chłodnicy cieczy o którym pisze janekkozak1.
Wężyk i zaworek został zaślepiony i moc wróciła.
Nie ma potrzeby wymiany/regeneracji tego zaworu bo jest on zbędny, potem już audi nie wstawiało tego zaworka.
 


Rozumiem, że zdjąłeś wężyk z tego zaworka i go zaślepiłeś jakąś srubką? Czy jakoś inaczej to robiłeś?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zgadza się, śrubką.

  • 6 lat później...
Opublikowano
W dniu 28.05.2017 o 12:46, manqm napisał(a):

U mnie też powodem braku mocy  był ten zaworek zwrotny chłodnicy cieczy o którym pisze janekkozak1.

Wężyk i zaworek został zaślepiony i moc wróciła.

Nie ma potrzeby wymiany/regeneracji tego zaworu bo jest on zbędny, potem już audi nie wstawiało tego zaworka.

 

Witam możecie opisać gdzie jest ten zawór mam ten sam problem ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.