Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni i uattro


dawid922

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć ,
Posiadam skrzynie manualna i autow quattr z tego wzgledu ,ze sa  podzielone opinie ... 
Na kazdym forum inaczej ....   Pan w sklepie inaczej a mechanik jeszcze co innego chciałbym sie dowiedzieć  czy woogle wymieniać  olej w skrzyni biegów ... jesli tak to ile litrów i jaki polecacie .
 O quattro mam podobne pytanie , czy wymieniać  cokolwiek   jesli tak to ile i jaki olej . 
 Dzieki a odpowiedz  , jeśli ten temat sie powtórzył to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja ostatnio wymieniałem olej w skrzyni i tylnym Dyfrze tylko w b7 1,8t Q wiec pewnie jakaś będzie różnica, skrzynia razem z torsenem 3,5 litra , dyfer tył 1,1 litra do przelenia, w jednym aso mówili ze wchodzi 0,9l w drugim 1,5l, co do olejów zamawiałem w Aso więc koszty bardzo wysokie, co do starego oleju był zabrudzony, na zegarze 190 tys km, niby w serwisie nie ma danych co ile to wymieniać, z tego co gość mi mówił ze nie wymienia się, a maja podane pojemności skrzyń w razie zalania nowych czy tam po remoncie jakimś, ja wymieniłem bo coś mi chrobotało i widzę dużą poprawę. kupiłem w aso bo chciałem sprawdzić czy to pomoże czy nie, wiec dlatego nie poszedłem w zamiennik, w razie co pytaj :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ,za wyczerpujący post :) 
Ja profilaktycznie wole ywmienic ,  a jak to robic w dyferze ? gdzie jest wlew ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) normalnie od dołu masz korek spustowy, z boku od nalewanie, filmik podglądowy :)

 

Edytowane przez Dominik84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , wiec  na dniach zabieram sie do wymiany oleju w skrzyni idyfrze i zdam relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...