-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Dominik84 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ8K5FA042591
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witam, 2 lata temu wymieniałem napinasz zmiennych faz , razem z łańcuchem, zakupiony w Aso za ponad 2tys, zmieniane to było bo wymieniałem uszczelkę pod tym napinaczem i mechanik powiedział ze jest w kiepskim stanie, problem w tym ze czasem samochód odpali normalnie, a czasem nie wejdzie od szczała na obory i wtedy słychać ten łańcuch, błędów nie ma żadnych, za to w grupie 90 mam 0 a w grupie 93 mam 7, i to od dłuższego czasu tak jeżdżę, ale zaczyna mnie to denerwować już , możliwe ze ten mechanik coś źle ustawił? jest ktoś tu z małopolski żeby mi popaczył na ten problem??
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
miałem małe ciśnienie na listwie wtryskowej, tzn nie trzymało ciśnienia po zapłonie, wymieniłem filtr paliwa, i jak na razie problemu nie ma, ale cały czas badam
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
co do czujnika temperatury to jest chyba OK tempera zewnętrzna 12,5 stopnia, temperaturę cieczy pokazuje 12 stopni zobaczymy co będzie dalej jak nadejdą zimniejsze dni, bo jak narazie pali ładnie
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
sprawdzę jutro komputerkiem na zimnym ile pokazuje stopni bo znalazłem chyba kanał gdzie pokazuje tą temperaturę, bo wzrasta i na wskaźnikach i w komputerku , co do trzymania ciśnienia wymiana filtra pomogła, ładnie trzyma 3,5 bara po zapłonie, dzisiaj zapalił mi bardzo ładnie , będę drążył temat dalej , jeszcze czujnik położenia wałka do sprawdzenia i przepływomierz ;/
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
Hmm no mam maly komputerek , wiec raczej nim nie sprawdze, chyba ze w jakieś kanały trzeba wrjść , problemu ze wskaźnikiem temp nie mam,
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
jak się nazywa dokładnie ten czujnik??
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
- 1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
filtr mann , po wymianie filtra nie sprawdzalem ciśnienia jeszcze, jutro sprawdzę, chodzi o ten czujnik przy korektorze ??- 1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
wiesz sprawdzałem to takim małym komputerkiem i nie ma błędu żadnego kolego, chyba ze musi być jakiś konkretny sprzęt- 1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
witam. Mam prolem z 1,8t bfb w moim a4 b7,problem jest w tym ze przy porannym zapalaniu, jak postoi dłużej to nie może od razu na obroty wejść, raz na czas odpali elegancko ale to rzadkość, nie zależnie od temperatury czy jest -19 czy plus 10 objawy identyczne, świece wymienione, filtr paliwa wymieniony bo ciśnienie szybko spadało z listwy wtryskowej z 4,2 bara po odpaleniu do 1 bar w ciągu 30 sekund od zgaszenia motoru, co prawda nie wiem jeszcze czy się to poprawiło bo nie sprawdzałem, ale nadal źle chyta na zimnym , czy na tej listwie musi się trzymać dłużej to ciśnienie ? co może odpowiadać za to ze spada ?? czy to może być przyczyną nie wchodzenia od razu na obroty ?? czy jest jakaś inna opcja jeszcze ?? dopowiem jeszcze ze jak tak słabo chyta słychać łańcuszek, jak odpali dobrze to nawet przy -15 go nie słychać, jakieś sugestie panowie ??Dominik84 zmienił(a) swoje zdjęcie profilowe- Tryb skandynawski - światła po zapołonie problem
hej, co do tematu, u mnie w b7 w pozycji 0 świecą światła mijania na 60 % tak jak jest ustawione w światłach do jazdy dziennej, w kabinie są tylko podświetlane wskazówki na zegarach, posiadam zwykłe lampy halogenowe , w pozycji auto jak jest słonecznie jest tak samo jak w pozycji 0 , jak lekko jest zachmurane czy delikatnie pada, światłą mijania świeca na 100 % a w kabinie tylko wskazówki podświetlane, troszkę bardziej się ściemni czy zachmurzy wtedy dołącza się podświetlany środek, tak jak w opcji normalnych świateł,, tak powinno być??? czujnik zmierzchu tak działa?? np tez zauważyłem ze np jak jest troszkę pochmurno np nie załącza mi odprowadzania do domu tzn halogenów przeciwmgielnych , a jak wejdę do środka przełącze kluczyk to zapalają się światła na 100 %,, to jest normalne tak to ma działać ??- Wymiana oleju w skrzyni i uattro
he- Wymiana oleju w skrzyni i uattro
normalnie od dołu masz korek spustowy, z boku od nalewanie, filmik podglądowy- blaupunkt interface bluetooth - usb
ehh dzięki ale mi chodzi o ten model Blaupunkta, sa inne zestawy na allegro, ale tamten fajnie wykorzystywał wszystkie funkcje - 1,8t bfb ciężko odpala na zimnym