Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4B6 1.6 ALZ] Spala olej po wymianie termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Pierwszy post i od razu niestety problem :-(

Audi zakupione 2 tygodnie temu. Przejechane w tym czasie około 1000km, oleju nie ubyło na bagnecie. Dziś po wymianie tremostatu (wcześniej dogrzewał się w trasie do max 60stopni) trzyma ładnie temperaturę 90 ale zaczął kopcić.  Mechanik który wymieniał termostat stwierdził że spala olej. Czy to możliwe aby niedogrzany nie spalał oleju a teraz po wymianie termostatu nagle zaczął splać go?  Czy mechanik mógł coś spartolić wymieniając termostat ?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, czy udało się ustalić przyzynę i rozwiąć problem? mam podobnie. Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 3.08.2017 o 11:28, Katarzyna123 napisał:

Witam, czy udało się ustalić przyzynę i rozwiąć problem? mam podobnie. Pozdrawiam

WITAM.Miałem podobny problem Audi a4b6 1.6 2003.Kupiłem go z uszkodzonym termostatem jeździłem na nie dogrzanym silniku.W trasie ledwo 70 stopni szybko tracił temp w mieście prawie 90 stopni w korku.Problem się zaczął gdy wymieniłem termostat w tym silniku jest zespolony z obudową koszt 350+ robocizna.Po wymianie silnik szybko się nagrzewa  po ok 800 metrach 90 stopni.Auto na zimnym silniku sprawowało się normalnie ale gdy chwycił temp 90 stopni zaczął kopcić, siwy gryzący dym,przy redukcji biegu szarpnięcie silnikiem (falowanie)chwilowy spadek mocy.Znajomy mechanik sprawdził  tłumik,kat.sondy,odma,egr,uszczelka pod głowicą ok.

Test próba olejowa i d*pa pierścienie. 1 i 4 gar zapieczone.Więc postanowiłem zrobić silnik gdyż nie planuje kupić to samo.Po remoncie będę miał pewność co mam.Planowanie głowicy,docieranie gniazd zaworowych,uszczelka pod głowica.komplet pierścieni ,uszczelka korektora ,nowe szpile,do tego doszły płyny ,olej i przy okazji rozrząd.Tłoki ,szczelność głowicy,ścianki cylindrów,panewki były ok koszt remontu 2000 zł

.Po remoncie silnik chodzi super  brak dymu,falowania nie jest już zamulony  i po przejechani 1000km nie wziął grama oleju.Pisze bo moje auto miło takie objawy oby nie było tego u ciebie.POZDRAWIAM

Opublikowano
Dnia 9.05.2017 o 17:52, PERUN_ napisał:

Witam wszystkich.

Pierwszy post i od razu niestety problem :-(

Audi zakupione 2 tygodnie temu. Przejechane w tym czasie około 1000km, oleju nie ubyło na bagnecie. Dziś po wymianie tremostatu (wcześniej dogrzewał się w trasie do max 60stopni) trzyma ładnie temperaturę 90 ale zaczął kopcić.  Mechanik który wymieniał termostat stwierdził że spala olej. Czy to możliwe aby niedogrzany nie spalał oleju a teraz po wymianie termostatu nagle zaczął splać go?  Czy mechanik mógł coś spartolić wymieniając termostat ?

WITAM.Miałem podobny problem Audi a4b6 1.6 2003.Kupiłem go z uszkodzonym termostatem jeździłem na nie dogrzanym silniku.W trasie ledwo 70 stopni szybko tracił temp w mieście prawie 90 stopni w korku.Problem się zaczął gdy wymieniłem termostat w tym silniku jest zespolony z obudową koszt 350+ robocizna.Po wymianie silnik szybko się nagrzewa  po ok 800 metrach 90 stopni.Auto na zimnym silniku sprawowało się normalnie ale gdy chwycił temp 90 stopni zaczął kopcić, siwy gryzący dym,przy redukcji biegu szarpnięcie silnikiem (falowanie)chwilowy spadek mocy.Znajomy mechanik sprawdził  tłumik,kat.sondy,odma,egr,uszczelka pod głowicą ok.

Test próba olejowa i d*pa pierścienie. 1 i 4 gar zapieczone.Więc postanowiłem zrobić silnik gdyż nie planuje kupić to samo.Po remoncie będę miał pewność co mam.Planowanie głowicy,docieranie gniazd zaworowych,uszczelka pod głowica.komplet pierścieni ,uszczelka korektora ,nowe szpile,do tego doszły płyny ,olej i przy okazji rozrząd.Tłoki ,szczelność głowicy,ścianki cylindrów,panewki były ok koszt remontu 2000 zł

.Po remoncie silnik chodzi super  brak dymu,falowania nie jest już zamulony  i po przejechani 1000km nie wziął grama oleju.Pisze bo moje auto miło takie objawy oby nie było tego u ciebie.POZDRAWIAM

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Gdzie kolego robiłeś remont silnika , bo koszt jest dość atrakcyjny?

Opublikowano

Zimny silnik = silmny olej - olej ma dużą lepkość

Ciepły silnik = ciepły olej = olej ma mniejszą lepkosć i gestość i pali olej.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 3.08.2017 o 11:28, Katarzyna123 napisał:

Witam, czy udało się ustalić przyzynę i rozwiąć problem? mam podobnie. Pozdrawiam

Tak. Zapieczone pierścienie olejowe.  Po wymianie po 4000 km pobór oleju zerowy. Przy okazji wymienione też uszczelniacze zaworowe. Koszt 3000 zł  Auto w tej chwili do sprzedania niestety. (trzeba odzyskać choć trochę kasy po takiej wtopie)  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.